Idén eddig tíz céget vásárolt fel, hármat kifejezetten a felhős biztonsági megoldásainak gazdagításához.

Idén a Cisco különösen ráerősített a biztonsági megoldásainak kikerekítésére. Az év folyamán tíz felvásárlásából három a biztonságról szólt. Nyáron jelentették be, hogy 635 millió dollárt fizetnek az OpenDNS-ért. Az OpenDNS legértékesebb eleme az Umbrella nevű szoftverszolgáltatás, amely DNS-szinten biztosít védelmet. Az Umbrellát mintegy tízezer vállalati ügyfél használja, és átmegy rajta a globális DNS-forgalom 2 százaléka.

Szeptemberben egy kisebb brit tanácsadó cég, a Portcullis következett. A cég nagyvállalati ügyfeleknek adott tanácsot biztonságmenedzsment, a sérülékenységkezelés, incidensreagálás, compliance témában, és foglalkozott forensic vizsgálatokkal is. A Cisco tavaly decemberben már vett egy hasonló profilú céget, de a Neohapsis elsősorban az amerikai piacra dolgozik, ezért a brit céggel elsősorban az új konzultációs szolgáltatásainak külpiaci bevezetését segítené.

A jövő az intelligens védelmeké

Október 27-én jelentették be, hogy 452,5 millió dollárt kínáltak a Lancope-ért. A startup vállalkozás intelligens biztonsági megoldásokat fejlesztett. Többek között a hálózati viselkedéselemzés eszközével biztosított proaktív védelmet. A felvásárlás egy több éves együttműködés lezárása lesz. A Cisco ugyanis szervesen integrálni akarja a Lancope által fejlesztett megoldásokat saját védelmi portfóliójába. A Lancope beolvad a Cisco Security Business Groupban. A Cisco állítólag a teljes gárdát átveszi.

A hálózati eszközgyártó már tavaly előtt elindult ebbe az irányba. 2013 januárjában egy olyan kisebb céget vásárolt fel, amely mesterséges intelligencia technikákkal operált a megelőző védekezéshez. A prágai Cognitive Security volt különben az első kelet-európai cég, amit a Cisco a történelme során felvásárolt.

A Cognitive Security azonban apróság volt a 2013-an nyarán felvásárolt Sourcefire-hez képest. Már csak a felvásárlás volumene miatt is. A Cisco ugyanis 2,7 milliárd dollárt adott a 650 alkalmazottat foglalkoztató cégért. A Sourcefire szintén intelligens felhős védelmi megoldásokban utazott. Ráadásul olyan fejlesztései voltak, amiket viszonylag gyorsan össze lehetett kapcsolni a Cisco már meglévő eszközeivel. Gyakorlatilag bő fél év kellett ahhoz például, hogy megjelenjen az új Advanced Malware Protection, amely folyamatos hálózatszintű ellenőrzést és elemzést végez a támadások minden fázisában. Ebben sikerült ötvözni a Sourcefire fenyegetések elleni eljárásait és elemző technológiáit a Cisco tartalombiztonsági megoldásaival.

Biztonság

Meglepetés! Elhülyít minket a ChatGPT használata

Az MIT tudósainak frissen publikált kutatása megerősíti azokat az aggodalmakat, miszerint annyira nem tesz jót az agyműködésünknek, ha túlzottan a generatív algoritmusokra bízzuk magunkat.
 
Hirdetés

Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból

Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.

A digitális támadások célpontjai ma már nem feltétlenül azok a vállalatok, amelyektől a támadók adatokat vagy pénzt akarnak szerezni. Elég, ha a támadás egyik láncszeme nem védett – az elkövetők ezen keresztül lépnek be a rendszerbe. És ez a láncszem gyakran nem is belül van.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Miért kell az üzleti intelligenciának megelőznie az MI bevezetését?

A felfokozott várakozásokhoz képest kiábrándító az MI-bevezetések valósága, ebben pedig a fő bűnös a rossz adatminőség és nem megfelelő adatinfrastruktúra.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.