A finnek az Android speciális verzióját használják a Normandy esetében, aminek különleges szerepet szán a Nokia.

Az, hogy a Nokia nem tett le az Androiddal összefüggő terveiről, nem kétséges: az utóbbi hónapok kesze-kusza pletykái abban mindig egyetértettek abban, hogy a finnek a Microsoft felvásárlásától nem zavartatva folytatják fejlesztéseiket, aminek részét képezi egy androidos készülék is. Egyedül azt nem lehetett tudni pontosan, hogy a kiszivárogtatott modellek közül melyik lesz az a szerencsés (?), amelyik megtöri a Windows Phone egyeduralmát.

Olcsó lesz, és androidos

A The Verge legfrissebb értesülései szerint megvan a szóban forgó készülék, ami az @evleaks által még novemberben megszellőztetett Normandy. Szépen lassan összeáll tehát a kép, amiből az derül ki, hogy a Nokia nem egy partizán akció keretén belül, hanem teljes erőbedobással dolgozik az androidos mobilon, ami azonban nem úgy és főleg nem annyira lesz androidos, hogy azt elsőre gondolnánk.

A Normandy nem rendelkezik a Windows Phone kezelőszerveivel (forrás: @evleaks)

A finnek a Google rendszerének egy erőteljesen átalakított verzióját használják, ami leginkább az Amazon által a Kindle Fire táblagépeken futó oprendszerhez hasonlít leginkább. A másik fontos jellemző szerint a Normandy az olcsó szegmensben próbál majd szerencsét, vagyis az Asha széria szintjére lőtték be azzal a markáns különbséggel, hogy ez a készülék képes lesz a fontosabb androidos alkalmazások (pl. Skype) futtatására. A Nokia így próbálja orvosolni az Asha mobilok azon hiányosságát, mely szerint az app ellátottság ezeknél a telefonoknál meglehetősen gyenge.

Senki sem tudja még, hogy hova illik majd be

Azt a The Verge forrásai sem tudják, hogy pontosan mi a Nokia taktikája a Normandy piacra dobásával kapcsolatban. A hírek arról szólnak, hogy 2014-ben meg fog jelenni ez a különlegesnek számító mobil, de az kérdéses, hogy ez még a Microsoft felvásárlási folyamatának lezárása előtt, vagy az után fog megtörténni. Most minden észérv amellett szól, hogy előtte, hiszen nehezen képzelhető el az a megbeszélés, ahol a MS illetékesei rábólintanak egy androidos mobil beillesztésére a Windows Phone termékpalettába, még akkor is, ha azon csak alig felismerhetők a robotos rendszer jegyei.

Az az egy biztos, hogy a Nokiától továbbra sem várható egy stock Androiddal ellátott csúcsmobil, ezt a kategóriát a jövőben is az egyre nagyobb kijelzővel bíró Lumiák fogják uralni. Azon viszont már érdemes elgondolkodni, hogy a Microsoft felvásárlása után (ami előtt tulajdonképpen már nincsenek akadályok) a Nokia volt alkalmazottai által alapított Newkia jóvoltából, vagy bármilyen egyéb formában feltámadhatnak-e az androidos Nokiákra várók reményei. Maga a Nokia biztosan nem fog ezzel foglalkozni, hiszen a jövőben a szoftverekkel, illetve egyéb szolgáltatásokra fog koncentrálni, így könnyen lehet, hogy a titokzatos Normandy lesz az első és utolsó, Androidot futtató Nokia. 

Mobilitás

Trump sokadszor tolja arrébb a TikTok-döntés határidejét

Kezd a rétestésztához hasonló nyúlósságúvá válni a TikTok esetleges egyesült államokbeli kitiltásáról szóló történet. A kínai tulajdonú alkalmazás újabb 90 napot kapott az ügy rendezésére.
 
Hirdetés

Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból

Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.

A digitális támadások célpontjai ma már nem feltétlenül azok a vállalatok, amelyektől a támadók adatokat vagy pénzt akarnak szerezni. Elég, ha a támadás egyik láncszeme nem védett – az elkövetők ezen keresztül lépnek be a rendszerbe. És ez a láncszem gyakran nem is belül van.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Miért kell az üzleti intelligenciának megelőznie az MI bevezetését?

A felfokozott várakozásokhoz képest kiábrándító az MI-bevezetések valósága, ebben pedig a fő bűnös a rossz adatminőség és nem megfelelő adatinfrastruktúra.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.