Végső fázisába jutott a két vállalat közötti tárgyalás az utóbbi akvizíciójáról.

Ha túl sokáig tart a versenytársak nulláról való utolérése egy érett piacon, akkor vásárold fel az egyiket. Valószínűleg ennek a tanácsnak a jegyében cselekedett a Google, amikor úgy döntött, saját kezébe veszi okostelefonjainak előállítását. Ehhez pedig az egykor jobb időket is látott HTC-t szemelte ki.

Régi ismerősök

A Business Insiderben megjelentek szerint a két vállalat a felvásárlásról való tárgyalás végső fázisában van; az újság a távol-keleti Taiwanese Commercial Times értesüléseire hivatkozik. Utóbbiak azonban megerősített információkkal nem rendelkeznek, csak névtelen forrásokat idézve közölték információjukat.

Egyelőre nem tudható, hogy vajon a HTC teljes telefonos üzletágát kebelezné-e be a Google vagy csupán a fejlesztéssel és kutatással foglalkozó csapatot. Bár ez utóbbi esetében a HTC le is húzhatná a rolót, hiszen K+F nélkül lehetetlen életben maradni az öldöklő versenyt diktáló okostelefonos piacon.

Nem ismeretlenek egymásnak a cégek, a Google már több „saját” termékének gyártását is kiadta a HTC-nek. Ilyen volt például a Nexus 9 táblagép 2014-ben, melyet a távol-keletiek készítettek az amerikai keresőóriás számára. A Motorola és a Huawei után aztán a Nexus-ról Pixelre átnevezett okostelefonok előállításáért is a HTC felelt.

Az biztos, hogy a Google sokat profitálna a gyártó akvizíciójából, mivel így mélyebb integrációt valósíthatna meg a szoftver és a hardver tekintetében saját okostelefonjain. Ha nyélbe ütik az üzletet, akkor tulajdonképpen az Apple – iPhone párosnál megismert szituáció alakulna ki az Android piacon is: egy kézbe kerülne a hardver és a szoftver fejlesztése. Igaz, egyszer már megpróbálkozott hasonlóval a vállalat, de az nem lett túl sikeres. A korábban szintén felvásárolt Motorola telefongyártó részlegétől három évvel ezelőtt megszabadult.

Az persze kérdés, hogy a HTC felzabálásához mit szólnának a Google partnerei, különösen a Samsung, mely egészen elképesztő összegeket kasszíroz az amerikaiak mobil operációs rendszerére alapuló okostelefonjaival.

Pénzügyileg nincsenek a topon

Nem sok pozitívumról tudott tavaly beszámolni a HTC. Amint írtuk, a cég által közzétett, 2016 első negyedévének pénzügyi adatait tartalmazó jelentés kijózanító erejű és azt mutatja, hogy súlyos problémákkal kell megküzdenie a vezetőségnek. A január és március közötti időszakot felölelő időszakban a gyártó 463 millió amerikai dollárnyi bevételt szerzett, ami 64 százalékos zuhanás az egy évvel ezelőtti, hasonló periódusban elért számokhoz képest. Az üzemi veszteség is legalább ennyire mellbevágó volt: a 2015 első negyedévében elért szűkös, 11,6 millió USD-s nyereség után a vállalat 150 millió dollárnyi üzemi veszteséget hozott össze.

Az egykor szép napokat megélt HTC 2016-ban sem tudott jelentősebb piaci tényezővé válni, így folytatta az évek óta tartó lejtmenetet.

Piaci hírek

Nem sok mindenkit érdekel az Apple szuperszemüvege

A beszámolók alapján elolvadt az érdeklődés a Vision Pro headsetek iránt, az Apple néhány üzletében szinte nem is keresik a gyártó legújabb hardveres termékét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.