Pillanatokon belül nyomkodhatjuk az öt új, érzelemnyilvánításra felkínált emotikont.

Megszámlálhatatlanul sok pletyka, híresztelés után immár valósággá vált, hogy bővíti ikonikus tetszésnyilvánítási készletét a közösségi oldal. A Facebook mai blogbejegyzése szerint élesedett a Reactionsnek nevezett funkció, amely a lájk mellett öt új érzelmi reakció kinyilvánítására ad lehetőséget.

Dislike nincs, de majdnem

Az alábbi videóban látszik a rendszer működése, ami egyébként megfelel a néhány hónappal ezelőtt megjelent információknak. Az eddigi gyakorlattól annyiban tér el a Reactions, hogy a lájk gomb hosszabb idejű megnyomása (vagy asztali gépeken a kurzor ráirányítása) után összesen hatféle lehetőséget kínál fel. 
 

 

Így mostantól ismerőseink bejegyzéseit imádhatjuk (love), derülhetünk (haha) vagy csodálkozhatunk (wow) rajtuk, kifejezhetjük együttérzésünket (sad), illetve akár mérgelődhetünk is egy sort (angry). Bár a lájk létezésével egyidejű a felhasználói nyomás a dislike, azaz a nem tetszik gomb bevezetésére, ezt elegánsan elkerülték a Facebooknál. Igaz, az új emotikonok közül a legutolsó praktikusan egyenértékű lehet azzal.

Alaposan megrágták

A fejlesztés önmagában meglehetősen "ártalmatlannak" tűnik, ám nem véletlen, hogy bevezetését nagyon alapos előkészítés előzte meg. A lájk a Facebook-ökoszisztéma alfája és omegája, bármiféle változtatás a rendszeren magát az üzleti modell működését zavarhatja meg. A hírek szerint legalább egy éve folyik a tervezés, kutatás, fejlesztés. Ennek keretében tavaly ősszel több országban kezdtek bizonyos csoportoknál éles tesztekbe, hogy feltérképezzék a felhasználói viselkedést, reakciókat.

A most bejelentett és globálisan várhatóan az elkövetkező egy-két napban megjelenő Reactions eszköztára például első körben tartalmazta a jajkiáltást (yay) is, ám erről kiderült, hogy az emberek alig használják, ezért mennie kellett. Talán nem meglepetés, hogy a szeretetet kifejező emotikon a tesztek során országtól, csoporttól függetlenül a leginkább kedvelt véleménynyilvánítási forma volt. Hamarosan pedig mi is szembesülhetünk hírfolyamunkon a szeretet tengerével.

Közösség & HR

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.