A mai naptól kezdve akár a hangunkat is használhatjuk a szövegek írásához.

A Google nagy lendületben van, újabb és újabb lehetőségekkel látja el szolgáltatásait. Ilyen volt a pontosan egy héttel ezelőtti Gmail frissítés, ami lehetővé tette, hogy ne csak @gmail.com, hanem Yahoo! Mail, illetve Outlook/Hotmail fiókokat is használhassunk a Gmail alkalmazásban. Az mobilos lehetőség volt, a Google Docs hangvezérlő módja azonban egyelőre csak böngészőben érhető el.

A Voice typing pontosan azt nyújtja, amit a neve sejtet: szövegírás valós idejű diktálással. Az aktiválásához a megnyitott dokumentum menürendszerében ki kell választani a Tools (Eszközök) menüpontot, ami után azonnal feltűnik a képernyőn egy mikrofon logóval ellátott panel. Ennek felső részén választható ki a kívánt nyelv, magára a mikrofonra való kattintással pedig mehet a diktálás (miután engedélyeztük a hardverhez való hozzáférést).

A választható nyelvek listájában a magyar is megtalálható, de az első tesztjeink azt mutatják, hogy mi csak az alapfunkciót kaptuk meg. A szoftver nagy százalékban eltalálta a mondandónkat, viszont a szöveg semmilyen módon nem tagolható, írásjelek, formázási eszközök nem illeszthetők be, azaz magyarul az egész legfeljebb gyors jegyzetek létrehozására alkalmas, ha valamiért nem tudnánk az ujjainkkal gépelni.

Angolra átállítva már sokkal bővebbek a lehetőségek: a megfelelő (hang)parancsok kiadásával lehet vesszőt, pontot tenni a szavak, mondatok után, új sort nyithatunk, felsorolásokat hozhatunk létre és akár stílusokkal is elláthatjuk a szövegrészleteket. A teszt során az is kiderült, hogy a notebook saját mikrofonja nem működött teljes biztonsággal, így aki ki szeretné próbálni, annak érdemes egy külső mikrofon csatlakoztatnia a géphez.

További hasznos tippek: a Voice type-ban használható (angol) parancsok listája itt található, a hivatalosan támogatott nyelvek között a magyar nem szerepel még (reméljük, ez hamarosan változik), a magyar káromkodásokat és obszcén szavakat a rendszer ettől függetlenül kicsillagozza. Legalábbis így hallottuk másoktól...

Piaci hírek

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.