Másfél évtizede nem volt ennyire aktuális kérdés a válságálló IT. A konferencia az építéséhez ad muníciót.

Átrendezte a CIO Hungary menetrendjét az élet. A magyarországi informatikai vezetők legnagyobb és legfontosabb, hagyományosan április végére időzített szakmai találkozójára a rendkívüli körülmények miatt idén augusztus 27-28-án kerül sor a járávnyhelyzethez igazodó intézkedések mellett Egerben, a belvároshoz közeli Hotel Eger & Parkban. A folyamatosan frissülő program már elérhető a konferencia weboldalán.

A témát az élet adta: hogyan lehet felkészülni a normál tempóval lekövethetőnél gyorsabban bekövetkező változásokra és válsághelyzetekre? A világméretű járványhelyzet miatt sok vállalatnál létkérdéssé vált, hogy képesek-e a gyors digitális transzformációra. Az üzleti döntéshozók számára pedig nyilvánvalóvá válhatott, hogy a jól megválasztott új technológiák ígéretei nem csupán marketingszólamok.

A kérdések tehát adottak: hogyan bírták a vállalatok IT-rendszerei élesben a stressztesztet? Megerősítette-e a vállalatokon belül az informatikát a járványhelyzet? Egyáltalán: létezik-e válságálló IT? A szakmai program összeállításában a Vezető Informatikusok Szövetsége is segítségünkre volt.

IT az üzlet szemével – üzlet az IT szemével

Ebben a helyzetben különösen fontossá válik az, hogy az üzlet mennyiben tekinti partnernek az IT-t. Beck György, az NJSZT elnöke, aki pályafutása alatt egy sor jelentős vállalatot irányított üzleti vezetőként, többek között 12 éven át a Vodafone Magyarországot, előadásában az IT és az üzlet bonyolult kapcsolatát elemzi. Azt mutatja be, hogy hogyan kezelik az üzleti döntéshozók az IT-t.
 

Szeretne részt venni, de nem kapott meghívót?

A CIO Hungary több mint másfél évtizede a nagyvállalati informatikai vezetők legfontosabb zártkörű szakmai seregszemléje, amely a meghívottak számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Ha ön is nagyvállalatnál dolgozó CIO, CISO, CDO stb., jelentkezzen a CIO Klubba, és személyre szóló meghívót küldünk a konferenciára.

Figyelem! A szervezők fenntartják annak lehetőségét, hogy a célcsoporton kívüli jelentkezők regisztrációs igényét visszautasítsák.


Ezt a gondolatmenetet követi Kemendi Zsolt, az Invitech vezérigazgató-helyettese, aki saját vállalatából hozott példákon keresztül mutatja be a people-management fontosságát a gyors reagáláshoz, azt, hogy a hatékony IT-hoz elengedhetetlen a csapatok megfelelő erőnlétre hozása. Tanács Lajos, a Wunderplan ügyvezetője ugyanennek a problémának egy másik aspektusát vizsgálva a vállalati projektportfólió sikeres menedzselésének eszköztárába vezeti be a hallgatóságot.

Lesz szó technológiáról is. Először a szoftverek témaköre kerül sorra: a járványhelyzet miatt sok szervezet kényszerült rapid licencvásárlásra, amivel sokszor újabb hosszú távú költségkockázatot vettek a nyakukba. Ezeknek a kockázatoknak a kezelésében segít Zsoldos Sándor, az IPR-Insights vezérigazgatója. Alfred Girr, a Relicense AG Kelet-Európáért felelős értékesítési igazgatója, viszont egy a magyar vállalatoknál kevésbé bevált témáról, a használt szofverek előnyeiről beszél.

A sort Szentiványi Gábor, az ULX ügyvezető igazgatója folytatja, elméleti és gyakorlati oldalról is körbejárja a hibrid környezetben is hatékony felhőmenedzsment lehetséges kialakítási módjait. Simon Anita, a TOPdesk munkatársa, pedig a nagyvállalat szolgáltatásmendzsment módszertanának újdonságairól beszél.

Leveli András, az LSK Hungária termékfejlesztési igazgatója olyan kollaborációs technológiákat mutat be, melyek kellő rugalmasságot biztosítanak a vegyes foglalkoztatásban is (táv- és otthoni munka irodai munkával kombinálva), Balog Zsolt, a Liferay ügyvezetője pedig arról beszél majd, hogy a mesterséges intelligencia eszköztára a jelen fejlettségi szintjén hogyan segít az olyan gyors ügyféligény-változások lekövetésében, mint amilyeneket például a tavasszal bevezetett járványhelyzet indukált.

Az IT-biztonság újraértelmezésével foglalkozik a biztonsági panel. Krasznay Csaba, a Nemzetvédelmi Egyetem docense a vállalati rendszerekben egyre kritikusabb szerepet betöltő API-k (Application Programming Interface) biztonsági kihívásairól, míg Kiss Zoltán, a Fortinet vezető rendszermérnöke a vezeték nélküli hálózatok legújabb biztonsági kihívásairól tart előadást.

Azt pedig, hogy a vállalatokat biztonsági szempontból hogyan érintette az elmúlt időszak, hogyan változott az IT-biztonság szerepe és hatóköre, Pávlicz György, a K&H Bank információbiztonsági vezetője irányításával három iparág egy-egy képviselője vitatja meg. A pénzügyi szektort Ragó István, a Bankszövetség IT-biztonsági munkacsoportjának vezetője, a szolgáltatói szektort Vaskeba Erik, a Telenor információbiztonsági vezetője, a gyártóipart pedig Czéh István, a Norsk Hydro IT-biztonsági menedzsere képviseli.

Az első nap szakmai programját Szvetelszky Zsuzsanna szociálpszichológus zárja. A nemzetközileg is ismert és elismert pletykakutató a szervezeteken belüli információáramlás sajátosságait elemzi, különös tekintettel az információtorzulás veszélyeire.

Jó gyakorlatok IT-vezetőktől IT-vezetőknek

A második nap programja az informatikai vezetők tapasztalatcseréjére helyezi a hangsúlyt. A konferencia helyszínének szelleméhez igazodva azonban mégis egy borász kezdi a pénteki szakmai programot. Kovács Nimród azonban nem csak egy pincészet alapítója, hanem tapasztalt üzleti vezető is, aki évtizedekig dolgozott a telekommunikációs szektorban magas beosztású menedzserként. És hogy miért tanulságos egy pincészettulajdonos előadása? Egyszerű: a szőlőben folyamatos a kockázatkezelés. Ráadásul olyan kockázatokat kell kezelni, amikkel nehéz számolni: a soha nem ideális időjárással, a váratlan növénybetegségekkel, nehezen kiszámítható munkarőpiaci hatásokkal, vagy egy globális járvánnyal stb. Kovács Nimród délután a gyakorlatban is megmutatja, hogy működik mindez a pincében.
 

Összefoglaló a 2019-es konferenciáról


Fehér Péter a Corvinus Egyetem Posztgraduális és executive programokért felelős dékánja egy elméleti kérdésnek ad gyakorlati kontextust: rossz-e a lassuló növekedés az IT-nak? Amikor egy vállalat nehezebb időszakot él át, jön a költségcsökkentés, ami az IT-t is érinti. De rossz-e, ha egy erős beruházási időszak után lassítani kell? Az előadáshoz kapcsolódó panelbeszélgetésben három informatikai területen dolgozó nagyvállalati vezető, Nagyné Agárdi Györgyi (Allinaz Hungária), Alföldi Ferenc (Budapest Bank) és Kremmer László (PMI Magyarország) vitatja meg a nagyvállalati agilitás lehetőségeit Szalkai Gergely projektmenedzsment-szakértő, a CIO Klub podcast-sorozatának házigazdájának vezetésével.

Ha agilitás, akkor nem lehet megkerülni a DevOps problémakörét. Marhefka István agiliscoach, aki a téma egyik legjobb hazai szakértője, bemutatja, hogyan függ össze a DevOps-szemlélet és az üzlet csúcsra járatása. Majd utána az is kiderül, mi erről a véleménye az érintetteknek, egy panelbeszélgetésben Budai-Tüske Gábor (Vezető Informatikusok Szövetsége) moderálása mellett DevOps-bevezetési tapasztalataikról vallanak vállalati vezetők. Kelemen Márton, az agilis átálláson átesett Magyar Telekom BI-területekért felelős vezetője mindennek egy nagyon fontos aspektusát, az adatvagyon hasznosításának lehetőségeit járja körül.

A konferencia két, különösen aktuális témával zárul: Beck Márton szervezetfejlesztési szakértő vezetésével Fazekas Ferenc (Uniqa Biztosító), Fritsch Róbert (Fővárosi Vízművek) és Gál István (MAVIR) a távmunka, otthoni munka hatékonyságáról beszélgetnek, majd Behán László (Leaseplan) vezetésével azt vitatja meg Both András (Idomsoft), Kovács Lajos (Richter) és Popovics László (OTP Bank), hogy lehetséges-e IT-stratégiát optimalizálni egyszerre az innovációra, az üzembiztonságra és az olcsóságra.

A konferencia délután egy pincelátogatással zárul: a pénteki nyitó előadást tartó Kovács Nimród mutatja be a gyakorlatban is, hogyan működik egy professzionális, nemzetközi piacra dolgozó pincészet.

Piaci hírek

A vezérigazgatók egyszerre imádják és rettegik az MI-t

A CEO-k közül megdöbbentően sokan hoztak már üzleti döntéseket a ChatGPT válaszaira alapozva. Az első számú vezetők fele szerint pozíciójukat idővel teljesen átveszik az algoritmusok.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.