A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.

Az 1970-ben rendezett Oszakai Világkiállításon a Sanyo Electric (ma már a Panasonic leányvállalata) mutatott be egy ultraszonikus fürdőnek nevezett gépet, amelyik mögött az az elképzelés állt, hogy ha a mosógépek annyira jól mossák a ruhákat, akkor miért ne lehetne embereket is csutakolni velük. Amikor a felhasználó beült a tojás formájú kádba, az automatikusan megtelt forró vízzel, és magas frekvenciájú hanghullámokat bocsátott ki, miközben műanyag golyókkal masszírozta a fürdőzők testét

A Sanyo masinája végül nem került kereskedelmi forgalomba, bár abban az időben sok háztartásnak nem volt saját fürdőszobája, és az emberek rendszeresen használtak nyilvános fürdőket. Az ötlet azonban a jelek szerint nem merült teljesen feledésbe: a beszámolók alapján több mint fél évszázaddal később egy zuhanyfejeket gyártó oszakai cég, a Science Co. már javában fejleszti és nemsokára nyilvánosan is bemutatja az "embermosógép" következő, csúcstechnológián alapuló verzióját.

Hi-tech lazulás negyedóra alatt

Ezt a tervek szerint ők is egy kiállításon tennék közszemlére, amelynek ideje alatt ezer látogató próbálhatná ki, a későbbiekben pedig kijönnének a gép otthoni használatra tervezett kiadásával. Az Aszahi Sinbun tegnap megjelent riportjából kiderül, hogy a cég vezetője szerint körülbelül 70 százalékon állnak a termék megvalósításában, amit a lap egy vadászrepülő pilótafülkéjéhez hasonlít átlátszó, hátrafelé nyíló burkolatával, és amit a régi változathoz képest telepakoltak új technológiai megoldásokkal.

Az ülésbe beépített érzékelők például mérik a fürdőzők pulzusát és más élettani adatait, hogy azok alapján állítsák be a számára megfelelő hőmérsékletet. És nem is 2024-ben lennénk, ha az embermosógépben nem dolgozna a mesterséges intelligencia: az MI folyamatosan értékeli, hogy a felhasználó mennyire nyugodt vagy izgatott, és az átlátszó borítás belső felületére olyan képeket vetít, amelyek segíthetnek az ellazulásban és a felfrissülésben. A teljes mosó-szárító program állítólag 15 perc alatt fut le.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.