A profi drón bajnokság az összes létező high tech elemet beveti, amit csak lehetséges.

A korábbi cikkeink jól mutatták, hogy drónok tekintetében az amerikai piac mindenkit leköröz. Ezért (is) csak idő kérdése volt, hogy mikor látja meg valaki a fantáziát a nagy sebességgel repülő járművekben és hoz össze egy kifejezetten drónoknak szánt professzionális bajnokságot. Nos, a dolog megtörtént, a verseny neve Drone Racing League (DRL) és a szervezők mindent bevetnek, hogy érdekes legyen.

Profin repülnek

Elsőként ott vannak maguk a drónok, amelyek kifejezetten erre az eseményre tervezett, speciális darabok, amelyeket kereskedelmi forgalomban nem lehet megvásárolni. Akár 120 km/h-s sebességre is képesek, így a szervezők látványos versenyekre, és valószínűleg hatalmas ütközésekre számítanak, éppúgy, mint a szintén USA-ban honos Nascar esetében.

Az igazán különleges mégis az, ahogy a versenyzők „vezetik” a drónokat. A nagy sebesség, illetve a bonyolult vonalvezetésű pályák miatt a járművekre felszerelt kamerák segítségével látják, hogy éppen milyen manőverre van szükség. A pilóták a drónok által közvetített videót virtuális valóság szemüvegekkel látják, így pontosan azt az érzetet kapják, mintha ők is ott ülnének.

A DRL mindent meg fog tenni, hogy különleges élményt nyújtson a verseny. Az idény összesen hat szakaszból épül fel, mindegyik egyenként három rendezvényből áll. A futamokat elhagyatott, de érdekes helyszíneken (stadion, gyárépület, építési terület, stb.) rendezik, egy-egy pálya teljesítése során pedig annyi a feladat, hogy érinteni kell a fényekkel jelölt állomásokat.

300 ezer az első körben

Időközben az is kiderült, hogy mennyire sikerült megmozgatnia drón tulajdonosokat az eszközök nyilvántartásba vételével kapcsolatban. Az amerikai FAA tavaly év végi szabályozás szerint február 21-től csak olyan drónok repülhetnek, amelyek egyedi azonosítót kaptak. Ennek kiváltása az első hónapban ingyenes volt, aminek következtében 30 nap alatt összesen 300 ezer jogosítványt osztottak ki. A Szövetségi Légügyi Hatóság adatai szerint az USA-ban, csak 2015-ben 1,6 millió szabályozás alá eső drónt értékesítettek.

Piaci hírek

Nem csak a Reddit próbálja reklámokkal teleszórni saját platformját

A nemrég tőzsdére vitt vállalkozás új hirdetési formát jelentett be, miközben mások a jutalékot megkerülve igyekeznek átlagos posztként eladni a robotok termelte reklámszöveget.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.