A kínai gyártó mobilja támogatja elsőként a Google 3D alapú kameratechnológiáját.

A Google két évvel ezelőtt mutatta be a Project Tango technológiát, ami alkalmas a világ 3D alapú feltérképezésére. Az első prototípusok a bennünk elhelyezett mélységérzékelő, kamerák, speciális jelfeldolgozó processzorok miatt még túlságosan vaskosnak bizonyultak, de már akkor képesek voltak valós időben három dimenziós ábrákká, objektumokká alakítani a külvilág képét.

Régi-új partner

A technológia mostanra finomodott, tökéletesedett annyit, hogy akár egy piacképes termék születhessen belőle. A Google a Las Vegas-i CES-en jelentette be, hogy a Lenovo szállítja le azt az első, kereskedelmi forgalomba is kerülő okostelefont, ami tartalmazza majd a Project Tango képességeit. A készülékről konkrétumokat még nem lehet tudni, a cégek közzétettek viszont egy látványos, renderelt montázst, amin több „tangósított” Lenovo mobil látható.

Két évvel ezelőtt még az sem volt teljesen tiszta, hogy mire lesz használható a technológia, de a Google most erre is ad pár tippet. Ezek szerint az új lehetőségek kissé hasonlóak, illetve akár össze is téveszthetők a kiterjesztett valóság alapú megoldásokkal, hiszen a cég úgy fogalmaz, hogy a Project Tango egy „olyan varázslatos lencsével biztosít a mobiloknak, amely digitális információval látja el a fizikai világot”.

Sok jó ötlet kell mögé

Az már két évvel ezelőtt is egyértelmű volt, hogy mindez akkor lesz életképes, ha a fejlesztők rákapnak a lehetőségre. A Google ezt most is érzi, ezért egyben felhívást is intézett a szakemberek felé annak érdekében, hogy küldjenek be Project Tangora alapuló ötleteket, amelyek közül a legjobbakat kiemelik, finanszírozzák, és minden segítséget megadnak, hogy megvalósulhassanak.

Az irány meghatározása érdekében két példát is kapunk arra vonatkozóan, hogy milyen lehetőségek rejlenek a projektben. Az egyik a Lowe által fejlesztett alkalmazás, ami pl. a konyha körbepásztázása után milliméterre pontosan megmutatja, hogy hova férne be a cég hűtője, vagy tűzhelye. A másik lehetőséget a Schell Games villantotta fel egy virtuális Jenga app bemutatásával. A Google február 15-ig várja a fejlesztők ötleteit.

Az Intel is beszállt már

Konkrét mobilos tervekkel kapcsolatban a Lenovo az első Project Tango partner, de technológiai szinten eddig is akadt társ a fejlesztésekben. Ez az Intel volt, illetve az ő szintén 3D alapú Real Sense technológiája, ami a tavalyi IDF-en mutatta meg, hogy mire lehet képes a Google tudásával ötvözve. Mindez egy 6 colos, QHD kijelzővel ellátott, masszív felépítésű és 165 gramm nehéz mobileszköz képében testesült meg, aminek a hátlapját alaposan telepakolták különböző kamerákkal. Itt található a Real Sense objektív, amit egyéb kamerák, infravörös és mozgásérzékelők egészítenek ki.

Ennek eredményeként a mobil a külvilág kamerázása közben valós időben képes 3D-s objektumokat létrehozni, illetve feltérképezni és tárolni azt, amit lát. Az Intel elsősorban játékokkal mutatta be, hogy mire képes ez a hibrid. A lehetőségek pedig szinte korlátlanok, mivel egy mozgásérzékelővel, a mélységet is „látó” kamerákkal ellátott eszköz új utakat nyithat a 3D objektumokat, vagy a virtuális valóság elemeit használó, Minecraft, vagy egyéb, FPS típusú játékok fejlődésében.

Konzumer tech

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.