Qualcommtól átcsalt vezetővel szervezi át globális startupos befektetési programjait a Microsoft. Fókuszban a mobilipar.

Microsoft Ventures néven új stratégiai befektetési alapot hozott létre a redmondi szoftveróriás, amely várhatóan ebbe az új programba tömöríti eddigi hasonló projektjeit. Az új programhoz új vezető is jár, a cég erre a posztra Nagraj Kashyapot igazolta, aki eddig a Qualcomm hasonló startup alapját irányította – olvasható a Business Insideren.

BizSpark, Microsoft Reactor, Bing Fund

Az elmúlt években a Microsoft számos dedikált projektet hozott tető alá, hogy közelebb kerüljön az  ígéretes startup cégekhez, ezek egyike a Magyarországon leginkább ismert BizSpark, továbbá a Microsoft Reactor és a Bing Fund. Ezeknek a programok az  volt alapvető célja, hogy a kezdő vállalkozások elsősorban a Microsoft technológiáit használják, egyebek mellett az Azure felhő platformot, továbbá javítsák az amerikai vállalat kapcsolatait a kockázati befektetőkkel.

A programok egy részét 2013-ban Microsoft Ventures néven konszolidálták. A cég egyidejűleg stratégiai befektetéseket is végrehajtott olyan kezdő vállalkozásokba, amelyek beleillettek hosszabb távú céljaiba. Bár korábbi történet, mégis ezek között szokták leginkább emlegetni a Microsoft 2006-os befektetését a Facebookba, amely a közösségi oldal akkori értékét 15 milliárd dollárra növelte. Ezek az éppen lejáró befektetések a cég központi üzletfejlesztési csoportjához tartoznak, ami a jövőben magába foglalja majd a Kashyap által irányítandó Microsoft Ventures-t is.

Az új program nem független kockázati befektetési alapként működik valamilyen befektetési partnerrel együtt, mint ahogy a Google futtatja a saját kockázati alapját, hanem a Microsoft ellenőrzése alatt álló stratégiai befektetési alap lesz. Nem volt véletlen az sem, hogy a Microsoft épp az Qualcomm Venturestől csábította át vezetőt az alap irányítására. Az amerikai chipgyártó az elmúlt években nyakig beleásta magát a mobilbizniszbe, amit a Microsoft is az egyik legfontosabb stratégiai területnek tart.

A Qualcomm jó écát adhat a további befektetésekhez

A Qualcomm Ventures pénzének a zöme olyan startupokban landolt, mint az 3D-s képalkotási eszközöket gyártó Mantis Vision, vagy a drónpiacon érdekelt 3D Robotics. Természetesen a cég fő befektetési területe a hardverhez kapcsolódott, minden olyan újfajta lehetőleg mobil termékhez, amelynek az okostelefonok mellett szüksége lehet a Qualcomm chipjeire.

A chipgyártó azonban nem feledkezett meg a közösségi térről sem, egyebek mellett pénzt adott a ma már jól ismert valós idejű közösségi navigációs alkalmazást fejlesztő Waze-nek, amit aztán a Google vett meg 2013-ban. Befektetési célpontjai voltak olyan vállalkozások is, mint az indiai orvoshívó alkalmazást tervező Portea Medical, vagy az üzleti nyelv fókuszú fordító szolgáltatás a Reverie Language Technologies.

A 2000-ben létrehozott alap fő célja az volt, hogy a Qualcomm közelebb kerüljön a végfelhasználói igényekhez, amelyek nagy része manapság már a mobilipari termékekhez kapcsolódik.

A Microsoftnak és a Qualcommnak már van közös startupos befektetése is, a CloudFlare, amely weboldalak fejlesztéséhez és védelméhez kínál eszközöket.

Piaci hírek

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.