A Kinect első verziójáért felelős PrimeSense 360 millió dollárt ért meg az Apple-nek.
Hirdetés
 

A nagyvállalatok szorgosan gyűjtik be a jövőbeli termékekhez szükséges technológiákat, szabadalmakat és az azokat alkalmazó, kitaláló startup cégeket. A Google mellett az Apple is élen jár a know-how gyűjtésben, aminek legújabb fejezete egy izraeli vállalkozás megszerzése.

Élet a Kinect után

A PrimeSense azért különösen érdekes, mert jól körülhatárolható és megjegyezhető területen tevékenykedik. A 3D-s szenzorokban otthon lévő vállalkozáshoz fűzhető az első Kinectben dolgozó érzékelő, ami a játékok távirányító nélküli vezérlését teszi lehetővé. Az időközben piacra került új generációs Xbox One-ban már a Microsoft saját fejlesztésű szenzorai és technológiái kaptak helyet, a PrimeSense ennek ellenére vonzó volt az Apple számára.

A felvásárlásról már eddig is érkeztek pletykák, viszont a cupertinóiak csak most ismerték el hivatalosan is az ügyletet. Persze az AllThingsD-nek eljuttatott közleményben nem szerepelnek konkrétumok, csak az a szöveg, ami az Apple akkor tesz közzé, ha éppen megvett egy céget: „Az Apple időnként felvásárol egyes kisebb, technológiai cégeket, de az ezzel kapcsolatos céljainkat, terveinket nem tesszük nyilvánossá.” Ennek fényében az sem lehet különösebben meglepő, hogy az Apple a vételárról sem nyilatkozott, viszont a források egyöntetűen 350-360 millió dollár közötti összegről beszélnek.

A PrimeSense érzékelő egy tabletben is könnyedén elfér

Ahogy ilyenkor lenni szokott, azonnal elindult a találgatás, hogy az Apple mire fogja használni azt a tudást, amihez hozzájutott. A legkézenfekvőbb megoldás az, hogy egy Kinecthez hasonló, televíziós felülethez vásároltak be maguknak egy kész vezérlő rendszert, ami előrevetíti, hogy Tim Cook cége még mindig nem tett le a televíziós terveiről. A másik és pár fokkal valószínűbb forgatókönyv szerint a PrimeSense Capri technológiája kellett az Apple-nek, ami leegyszerűsítve nem más, mint a Kinect megalkotását lehetővé tevő technológia mobileszközökbe szánt verziója.

Mire lehet jó?

Amennyiben a mozgásokat, gesztusokat érzékelő, arra reagáló szenzor elfér egy aprócska chipben, akkor nem sok akadálya van annak, hogy a jövőben megjelenő iPhone-okat, iPadeket, esetleges hordható készülékeket ellássák ezzel a megoldással. Az Apple utóbbi termékfrissítéseire azonban nem épen az újítás jellemző, így az a kevésbé izgalmas esete is elképzelhető, hogy a PrimeSense érzékelője egy, a Samsungéhoz hasonlító funkcióban (mobil vezérlése érintés nélkül) ölt testet.

Az Apple 2012 júliusában vásárolta meg az ujjlenyomat azonosításban utazó AuthenTec-et, egy évvel később pedig már érkezett is az ujjlenyomat olvasóval ellátott iPhone 5s. Ha ezt a fejlesztési ciklust vesszük alapul, akkor elképzelhető, hogy a 2014-es őszi időszak az átlagosnál izgalmasabb lesz az Apple életében.

Kikupálódott a szingapúri dohányosokra vadászó MI

A szigorú törvényeiről és magas technológiai szintjéről ismert városállam a tilos helyen dohányzókat is automatikus megfigyeléssel igyekszik tetten érni.
 
Hirdetés

A NIS2-megfelelőség néhány technológiai aspektusa

A legtöbb vállalatnál a megfeleléshez fejleszteni kell a védelmi rendszerek kulcselemeit is.

Az uniós direktíva felpezsdíti a magyar kiberbiztonsági piacot, az auditokból átfogóbb képet kapunk a gazdaság és az ország kiberképességeiről is. Interjú dr. Bencsik Balázzsal, az SZTFH kibervédelmi igazgatójával.

a melléklet támogatója a RelNet Technológia Kft.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.