Az ABB újabb technológiai céget vett. A NUB3D nevű vállalattal, amely 3D-s méréstechnikai megoldásokat fejleszt, már régebb óta együttműködik.

Egy spanyol vállalat, az 1999-ben alapított NUB3D felvásárlásával erősítette a digitális portfólióját az ABB. A megállapodás pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra.

Bár a felvásárlás lezárását csak most jelentették be, a két vállalat már hosszabb ideje együttműködik. A NUB3D háromdimenziós fehér fényű szenzoraira építve már két teljes körűen robotizált automatikus minőségellenőrzési megoldás is piacra került. FlexInspect és InspectPack néven kerülnek kereskedelmi forgalomba.

Az utóbbi években minden a digitalizációról szól

A svájci központú ABB az utóbbi néhány évben gőzerővel indult meg a digitalizáció irányába. Az energetikai, robotikai és ipari automatizálási megoldásairól ismert vállalat az utóbbi néhány évben több technológiai céget is megszerzett. Például 2008-ban a kanadai Ber-Macot (ipari automatizálás), 2010-ben 1 milliárd dollárt fizetett a Ventyx neű szoftverfejlesztő cégért, 2011-ben egy vállalati szoftvereket fejlesztő ausztrál céggel, az elsősorban bányavállalatoknak, olaj- és gázipari cégeknek fejlesztő Mincommal bővül, de emellett a hagyományos területeit sem hanyagolta el.

Bár az automatizáció és a robotika az ABB-nek mindig is fontos területe volt, a változó igényekhez történő igazodás jegyében 2010-ben az ezt a területet vivő részleget át is szervezték.

A most megvásárolt spanyolországi startup 3D-s vizsgálati és minőségellenőrzési megoldásokat fejleszt. A cég megoldásaival az ABB saját Ability platformjának kínálatát kívánja bővíteni. A tavaly ősszel elindított platform elsősorban az ipari dolgok internetére (IoT – Internet of Things) koncentrál a Microsoft Azure-ra építve. Távlatilag az Ability platformmal az a célja az ABB-nek, hogy becsatornázva a vállalat eddig telepített több mint 70 millió csatlakoztatott eszközét és a mintegy 70 ezer kiépített vezérlőrendszerét létrehozzák a világ egyik legnagyobb ipari felhőplatformját. Az felhőalapú platform döntéstámogató digitális információkat biztosít.

Irány a rugalmas gyártás!

A magántulajdonban lévő barcelonai NUB3D olyan 3D-s, fehér fényű letapogató szenzoros technológiákat szállít, amelyek a digitális letapogatás alkalmazásával optimalizálják a gyártásban kulcsfontosságú szerepet játszó vizsgálatokat és a minőségtanúsítást. A szenzorok rendkívül nagy pontossággal érzékelik a gyártott alkatrészek hibáit.

A NUB3D a háromdimenziós képalkotás és a metrológia terén szerzett szakértelmét felhasználva az ABB automatizált, kulcsrakész vizsgálati és minőségellenőrzési rendszereket fog kifejleszteni többek között autóipari alkatrészgyártóknak, a repülőgépgyártóknak, illetve a fém- és műanyagipari vállalatoknak.

A közlemény szerint a megszerzett technológia már a rugalmas gyártás előfutárának számít, mivel az automatizálás magas szintjével és a korszerű adatelemzés segítségével teszi lehetővé a termelési folyamatok optimalizálását. A felvásárolt cég szervezetileg is beolvad az ABB-be, a Robotika és Hajtások divízió részeként mint új globális 3D metrológiai alkalmazási központja dolgozik tovább.

Cloud & big data

Kínában már tudnak valamit az Apple MI-s szervercsipjéről

A pletyka forrása egy Weibo-felhasználó, aki korábban is bizonyította: jó helyekről informálódik Apple-ügyekben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.