A budapesti szolgáltató központ is bekerült a HP világszerte üzemeltetett kiemelt központjai közé.
A HP a tavaly év folyamán feltérképezte, melyek a legalkalmasabb helyszínek kiemelt szolgáltató központok (SSC – Shared Service Center) működtetésére. A mintegy hetven országban jelen lévő vállalat végül nyolc helyszínt választott ki erre. Az egyik helyszín Budapest. „Így a magyar főváros olyan technológiai központokkal vált egyenrangúvá, mint Dublin vagy Kuala Lumpur” – fogalmaz a budapesti SSC-t érintő változást hírül adó közlemény.

A stratégiai fontosságú egységgé előlépett szolgáltatási központban jelenleg 1500-an dolgoznak, amely valamivel több mint a fele a HP 2300 fős magyarországi összlétszámának. A szolgáltató központ a világ 15 országában nyújt infrastruktúra-üzemeltetési és üzletifolyamat-támogatást gyógyszer-, élelmiszer- és energiaiparban, a gyártásban, illetve a kommunikációs és pénzügyi szektorban tevékenykedő partnereinek. A budapesti központban dolgozó kollégák19 különböző nyelven végzik munkájukat.

HP: hiába a visszaesés, örültek a befektetők
HP Moonshot: új szervercsalád a cloud igényeire szabva

A közlemény idézi Gonda Gábort, a HP Magyarország  ügyvezető igazgatóját, aki szerint az anyavállalat döntése a HP Magyarország sikerén túl a világszínvonalú magyar szakértelemnek és szaktudásnak is szól. A magyar leányvállalat vezetője úgy véli, Magyarországon ideálisak a feltételek ahhoz, hogy az ország a szolgáltató ágazatban "nagyhatalommá" váljon. A HP Magyarország vezetésének célja, hogy a hazai központ kapacitásait kihasználva tovább növelje a magyar helyszínről nyújtott szolgáltatások arányát, közép- illetve hosszú távon pedig képes legyen bővíteni a budapesti központot.

Agyimplantátumával robotkart is irányítana Musk egészségügyi cége

A Neuralink a héten jelentette be, hogy megkapta a pácienseken végzett kísérletekhez szükséges hatósági engedélyeket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.