Hét év után távozott közülünk. De vajon melyik a legnépszerűbb Android napjainkban?

Közel hétévnyi folyamatos jelenlét után az Android 2.2-es változata végleg a múlt ködébe veszett. Míg decemberben 0,1 százalékos piaci részesedést mért a Google (és ez már hónapok óta így ment), addig idén januárban ez a picike arány is eltűnt. Mindazonáltal ez nem jelenti a Froyo alapú Android okostelefonok teljes visszavonulóját, egyszerűen csak annyira alacsonyra esett részarányuk, hogy az már statisztikai hibahatár alá került.

Mi lehet az oka, hogy mostanra ért be a 2.2-es változat kimúlása? Tekintve, hogy egy hét évvel ezelőtt megjelent platformról van szó, ennyi idő után az elmúlás természetes lezárás. Ezt segíthette elő a karácsony; az ősöreg, bizonyára gyenge akkumulátorral bíró, jó néhányszor összekarcolt, odacsapott stb. telefonok utolsó felhasználóin kegyelmeztek meg az ismerősök, rokonok, és lepték meg őket új készülékekkel. Napjaink legfapadosabb modelljei is garantáltan jobb paraméterekkel bírnak a hét évvel ezelőtti készülékekhez képest (leszámítva talán az egy töltéssel elérhető üzemidőt).

Android számokban

Amint az az alábbi képeken is látszik, a következő, kihalásra ítélt Android generáció a Gingerbread. Ez – az Ice Cream Sandwich mellett – alig 1 százalékos részarányt képvisel, tehát szintén a marginális szereplők közé tartozik. Csakúgy, mint a legújabb Nougat, melynek két változata összesen nem adott ki 1 százalékos részesedést.
 


Ez azonban biztosan változni fog, méghozzá rakétaszerű kilövést prognosztizálunk. Ahogy megjelennek az idei év új okostelefonjai, velük együtt a hetedik generációs mobil OS is gyors piaci térnyerést mutat majd. Jelenleg viszont még nem ez a változat növekszik a legintenzívebben (a Google 0,3 százalékpontos bővülésről számolt be), hanem a hatodik generációhoz tartozó Marshmallow.

Az egy hónappal korábbi adatokhoz képest az Android 6.0 használóinak tábora 3,3 százalékpontos növekményt könyvelt el. Az ősszel debütált készülékek zöme ugyanis ezt a mobil platformot kapta operációs rendszer gyanánt.

Oreo, Ovomaltine?

A fejlődés nem l’art pour l’art, számos egyéb tényező mellett a biztonság folyamatos növelése indokolja a belefektetett energiákat. Amikre szükség is van, hiszen több mint egymilliárd Android készüléket adtak már el a gyártók világszerte, így nem meglepő, hogy a kiberbűnözők ígéretes terepnek tartják a mobileszközök ezen szegmensét. Napi szinten közel 3 ezer digitális kártevő jön létre, melyek a mobilozók személyes adataira, pénzére utaznak.

Ezek egyike, a HummingBad például közel 100 millió készüléket tudott megfertőzni. Ezzel napi szinten átlagosan több mint 7500 dollárt keresnek a malware tulajdonosai, vagyis havonta 220 ezer dollárt meghaladó összegű bevételük származik belőle. Ez átszámítva nagyjából 60 millió forintnak felel meg – havonta!

Az Android fejlődése tehát nem áll meg a Nougattal sem, a Google elnevezési sémája szerint idén egy O betűvel kezdődő édesség kódneve alatt bukkan majd fel az új Android.

Mobilitás

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.