Megszűnik a közösségi oldal dedikált emailszolgáltatása. Az ok: érdektelenség. Mindeközben Mark Zuckerberg Barcelonában magyarázta mit és miért csinál a Facebook.

Nem tudott életet lehelni a 2010-ben indult saját elektronikus levelezési szolgáltatásába a Facebook, ezért kihúzza a dugút, és a lefolyóba küldi a @facebook.com végződésű címeket. A leállást követően a felszabaduló erőforrásokat a mobil kommunikáció még erőteljesebb fejlesztésére kívánják majd fordítani.

Érdektelenségbe fulladt

A hivatalos indoklás meglepően őszinte, bár nagyon nem is volna értelme takargatni a nyilvánvalót, jelesül azt, hogy a kutya sem használta a közösségi oldal nevével végződő címeket. Azon kevesek, akik valamilyen rejtélyes okból mégis ezt a címet adták meg ismerőseiknek a kapcsolattartásra, a rendszer leállítása után a felhasználói fiókjában megadott elsődleges címre továbbítva kapják meg az üzeneteket.

Hogy mennyire elszámította magát ebben a kérdésben az alapító Mark Zuckerberg és csapata, azt jól illusztrálja, hogy a kellően hangzatos Titan munkacímet viselő projektet házon belül állítólag csak Gmail-gyilkosként emlegették. Gyilkos láthatóan nem lett belőle, így mostanra maradt az öngyilkosság.

Újabb 5 milliárd facebookozó

A fenti hírekkel párhuzamosan Zuckerbergnek Barcelonában, a Mobile World Congress színpadán volt jelenése, ahol többek között arról is mesélt, mit szeretnének kezdeni, a rendkívül nagy összegért, 16+3 milliárd dollárért megvásárolt WhatsApp alkalmazással. Az alapító-vezérigazgató megerősítette, hogy a Facebook profiljába jól illeszkedő app szerinte még többet is ér nekik, mint amennyit fizettek érte.

Zuckerberg a körülbelül 450 milliós felhasználói bázissal rendelkező üzenetküldő szolgáltatást dícsérte, mert úgy gondolja, nincs ma a világon még egy olyan alkalmazás, amelynek ennyire elkötelezett közönsége lenne. Az persze más lapra tartozik, hogy ez a lelkesedés miként változik meg az akvizíciót követően, hiszen az alternatív kapcsolattartási lehetőségeket kereső fiataloknál pontosan az volt az egyik legvonzóbb tényező, hogy X vagy Y szolgáltatás nem a Facebook, ahol a szülők, rokonok "szeme előtt" vannak.

A Facebook nagyban szeretne támaszkodni a WhatsApp-ra a közösségi hálózat azon nagyszabású törekvésében, hogy a világ minden tájára elvigye a világhálót. A tavaly útjára indított, internet.org elnevezésű kezdeményezéshez több technológiai partner is csatlakozott, mint például a Samsung, az Ericsson, a Nokia, a Qualcomm, a MediaTek és az Opera. Az internet-hozzáférés gyors ütemű bővítése és a fejlődő régiók mielőbbi felzárkóztatása Zuckerbergék számára kiemelt fontosságú terület, hiszen a már most több mint 1 milliárd emberhez eljutó oldal növekedési potenciálja kiapad, amennyiben nem vonják be a világ szegényebb régióinak lakosságát. Afrikában és Ázsia elmaradottabb területein viszont sokkal esélyesebb, hogy mobilon és nem hagyományos számítógépen ismerkedik meg valaki először az internet lehetőségeivel. Ezért nagyon lényeges a Facebook számára, hogy minél erősebb jelenléttel bírjon ezen a platformon.

Ami az esetleges újabb felvásárlásokat illeti, egy újságíró rákérdezett arra, hogy nincs-e tervben a Snapchat ismételt megkörnyékezése. Zuckerberg nem adott egyértelmű választ, azt azonban elmondta, hogy egy időre most valószínűleg elég lesz megemészteni a WhatsApp-akvizíciót.

Közösség & HR

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.