Az NEC eljárása új területeket és lehetőségeket nyithat meg a biometrikus azonosítás területén.

Egy kicsit olyan érzésünk van, mintha az NEC kutatói aktív figyelemmel kísérték volna a friss híreket, és csak azokra reagáltak volna új fejlesztésükkel. A pár órával ezelőtt megjelent cikkünkben éppen arról volt szó, hogy mennyire könnyen feltörhető a mobilok ujjlenyomat alapú azonosítási rendszere, amihez képest a japán vállalat metódusa jóval komplexebbnek tűnik.

Fülben az igazság

Az alapfelállás azonban szinte egy az egyben megegyezik: végy egy testrészt, ami minden embernél egyedi, húzz rá egy azonosítási rendszert, ami gyorsan és megbízhatóan működik, és máris kész van az új biometrikus módszer. Az NEC ezúttal az emberi fülben találta meg a lehetőséget, aminek formája mindenkinél más, így már csak egy technológia szükséges, ami elvégzi az azonosítást.

A japánok ehhez egy mikrofonnal ellátott fülhallgatót alkottak meg, ami pillanatok alatt 100 százalék közeli pontossággal képes megállapítani a személyazonosságot. A rendszer a mikrofon által kibocsátott jelek, illetve az azután beérkező hanghullámok beérkezése után egy másodperc tört része alatt meg tudja állapítani, hogy éppen kiről van szó. Az emberi hallójárat formája mindenkinél eltérő, így e tekintetben pontosan úgy használható, mint az ujjlenyomat.

Gyorsabb, biztonságosabb

Az NEC által bejelentett technológiának még szüksége van pár évre, mire kiforrja magát, de a vállalat szerint 2018-ra piacképes termék lehet belőle. A módszerből adódik, hogy a felhasználási területek némileg speciálisak lesznek, de mivel az azonosítás folyamata az eddigiekhez képest sokkal nehezebben rekonstruálható, így biztonsági szempontból jóval megbízhatóbbnak ígérkezik ez az eljárás.

Az új azonosítási módszer segítségével egy konferenciabeszélgetést például csak azok hallgathatnák meg, akiket a fülhallgató azonosított, így kizárható lenne a bizalmas információk kiszivárgása. Hasonló módon működhetne egy navigációs, vagy hangvezérelt szituáció is, amely során az egyedi parancsok, utasítások csak azokhoz jutnának el, akik az azonosítás alapján arra jogosultak. 

Biztonság

A Micron is megkapta az irdatlan amerikai állami támogatást

Az Intellel, a TSMC-vel és a Samsunggal együtt így már 28 milliárd dollárt osztott ki az amerikai kormányzat a hazai csipgyártó üzemek építésére és fejlesztésére.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.