Az új lehetőség 18 országban válik elérhetővé. Nekünk még egy kicsit várnunk kell rá.

A Messenger mindenhol ott van és egyre többet tud. A Facebook legutóbbi fejlesztői konferenciáján Mark Zuckerberg egyértelművé tette, hogy az üzenetküldő (és most már annál is sokkal több) alkalmazását tekinti az első számú stratégiai termékének, így nem meglepő, hogy az összes, fontos funkció megjelenik a kínálatban.

Videóban mondom el

Ezúttal az egyetlen jelentős hiányosságot pótolták: mától 18 országban elérhető a videóhívás a Messengeren belül. A működése végtelenül egyszerű: bármelyik csevegésen belül, a jobb felső sarokban található kamera ikont megérintve bekapcsol a kamera és a folyamatban lévő chat videóképet kap, vagy ilyen formán el is indíthatunk egy beszélgetést.

Ez alatt válthatunk az elülső és a hátlapi kamera között, attól függően, hogy éppen mit szeretnénk megmutatni a beszélgetőpartnernek. A videóhívás iOS és Android alapú mobilokon érhető el, ami azt is jelenti, hogy (ahogy eddig is) egy iPhone és egy Galaxy S6 tulajdonos is hívhatja egymást ilyen módon.

A funkció 3G és LTE hálózatokon is működik (amennyiben a szolgáltató azt nem blokkolja), a Facebook pedig azon dolgozik, hogy minél kevesebb adat felhasználása mellett bonyolódjanak a hívások. A hívások természetesen ingyenesek, egyedül arra kell figyelnie a felhasználónak, hogy az ezzel generált adatforgalom (kivéve, ha WiFi-t használ) költséget jelenthet a számára.

A mindenes Messenger

A Facebook gigantikus erőkkel fejleszti a Messengert, mivel a cél egy olyan komplex, szolgáltatás alapú platform, mint a kínai WeChat, vagy a LINE. Ebbe az erőfeszítésbe tartozik bele a pénzküldés lehetőség bevezetése, a Messenger webes felületre való ültetése, a korábban bevezetett, szintén ingyenes hanghívás, vagy a külső, futtatható alkalmazások (pl. a magyar ClipDis) felkarolása.

A jelenleg 600 millió aktív havi felhasználóval rendelkező Messenger lett a Facebook legfontosabb eszköze, mivel a felhasználók tömegesen, nagy arányban térnek át a FB mobilos használatára. A Messenger videóhívás funkciója 18 országban érhető el, de a következő hetekben, hónapokban folyamatosan bevezetik az összes piacon, így várhatóan hazánkban is. 

Konzumer tech

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.