Kipróbáltuk az LG PW800-as mini projektorát, ami cuki, de túl hangos.

Az LG Minibeam sorozatába olyan projektorok tartoznak, amelyek könnyűek, hordozhatóak, ennek ellenére közel azt a tudást hozzák, amit a nagy társaik. Ez a megállapítás (mármint az, hogy a nagyok tudását közelítik) eszembe sem jutott a teszt megkezdése előtt, utólag viszont látom, hogy teljesen más területen vannak gyerekbetegségei az eszköznek, ahol gondoltam, hogy lesznek.

A tévével is jóban van

A PW800 egy DLP technológiát használó, 1280 × 800 képpont felbontású képet produkáló, 30 ezer órás élettartamot ígérő hordozható projektor. Mindezt sikerült egy 650 grammos és egy nagyobb tenyéren is elférő házba beépítenie az LG-nek, vagyis a mobilitás valóban érvényesül az esetében. A tetszetős, fehér színű műanyag burkolatot egyetlen oldal kivételével mindenhol szellőző (+hangszóró) rácsokkal látták el, amire a hőelvezetés miatt volt szükség.

A felső panelen a fókuszt állító kis karon kívül egy öt irányban mozgó joystick található, amivel a projektor menüjében lépdelhetünk. Ezen kívül a hátsó rész az, ahol érdemes elidőzni. A PW800-as modell TV-tunert is kapott (DVB-T), ezért antennabemenet is található rajta – ezt a funkciót a G-jelzéssel ellátott és a hazai piacon jellemzően elérhető készülék nem tudják. A külső forrású kép és hang átvitelére ezen kívül egy HDMI, egy RGB, egy AV bemenet szolgál, de lehetőség van egy pendrive-ról is vetíteni az USB port használatával.

A projektor apró gumi lábakon áll, amelyek sajnos nem állíthatók, elhelyeztek viszont egy menetet az alsó részen, amivel állványra szerelhető, megkönnyítve ezzel a pozicionálását. A 800 ANSI lumen fényerő a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy természetes fénnyel bőven ellátott szobában is probléma nélkül mehet a vetítés, bár értelemszerűen egy filmet, vagy multimédiával ellátott anyagot érdemes sötétítés mellett lejátszani.

Kicsi, de hangos

Alapvetően a meglepetés erejével hatott az LG PW800 teljesítménye, mivel kifejezetten szép, éles képet adott meghökkentően nagy felületen. A mini projektor kategória nem jelenti azt, hogy nem távolodhatunk el a faltól, sőt: én nagyjából két és fél méterre helyeztem el a felülettől és így 150 cm-es képátlót kaptam, ami tökéletesen megfelelt a számítógép, illetve a teszthez használt Xbox képének a megjelenítéséhez. A gyártó szerint a távolság növelésével a vetítési felület akár további 100 centivel is megtoldható.

A kellemes benyomások mellett az egyik legzavaróbb tényező a PW800-zal kapcsolatban a működés közben keltett zaj. Hiába kerestem, nem találtam hivatalos, zajszinttel kapcsolatban adatot, így csak a tapasztalat maradt: rendkívül zavaró. A nagyobb házzal (és teljesítménnyel) bíró készülékek is zajosak, de az LG esetében az átlyuggatott ház miatt akadálytalanul árad ki, amihez még egy erős rezonancia is társul, ami miatt a fókuszt gyakran után kellett állítani, mivel a kar a rezgés miatt elállítódott.

Ezen kívül csak kisebb kifogásokat tudnék találni a projektorral kapcsolatban: a 2 × 1 W-os hangszórók komolytalan hangminőséget produkálnak, nem kapunk hozzá objektív sapkát, a töltő adapter hatalmas és nehéz, a vezetékek viszont rövidek. Tartozékként jár egy távirányító, egy plasztik tok, HDMI kábelről azonban nekünk kell gondoskodnunk (RGB-t viszont adnak hozzá).

Inkább ajánlott, mint nem

A PW800 árát nem sikerült kiderítenem, mivel a hazai kereskedőknél a G kiadáshoz lehet hozzájutni, ami nélkülözi a TV-tunert és így 160 ezer forintnál van a kezdőára. Valószínűleg az általunk tesztelt sem lehet több 180 ezer forintnál, ami a képességeket, a mobilitást, az eddig nem említett, WiDi/Miracast támogatást (mobilok, tabletek képernyőjének megjelenítése vezeték nélkül) ismerve elfogadható ár.

A PW800 a pico projektoroknál lényegesebben nagyobb felbontással, fényerővel bír, de értelemszerűen így is elmarad a nagyobb teljesítményű, de jóval drágább projektorok képességeitől. Mindezt a mobilitással (és az extra funkciókkal) ellensúlyozza, hiszen valóban könnyen táskába dobható, és egy tárgyaláson, vagy egy baráti összejövetel során munkába állítható, a képméret és minőség terén viszont nem kényszeríti tulajdonosát hatalmas kompromisszumokra.

Konzumer tech

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.