A GitHubot négy napja küzd az oldalt ért eddigi legerősebb DDoS támadás ellen. A szolgáltatás lelassult ugyan, de stabil.

Kínai hackereket gyanítanak a GitHubot ért DDoS (Distributed Denial of Service) támadás mögött, amely négy napja tart. Az oldal, amely folyamatosan közli felhasználóival a támadás aktuális állapotát, nem állt le, azonban a felhasználók a lassulására panaszkodtak.

Baidu szkripteket hamisítottak

A Wall Street Journal már két napja arról írt, hogy a támadás mögött a kínai kormányt lehet sejteni, főleg mivel két olyan, a GitHubhoz köthető oldal volt a támadás középpontjában, melyek a szigorodó kínai cenzúra ellen lép fel. Az egyik a The New York Times cenzúrázatlan tartalmát nyújtja kínai nyelven, míg a másik egy olyan oldal, a greatfire.org, amely a Nagy Kínai Tűzfalat teszi átjárhatóvá a kínai felhasználóknak.

Az is a kínai kormányzati szervekre utal egyesek szerint, hogy a támadás elsősorban a legnagyobb kínai kereső, a Baidu bizonyos JavaSriptjeit használta. A Baidu azonban határozottan cáfolta, hogy bármilyen köze lenne a támadáshoz, és a rendszerei sem sérültek.

Az amerikai lapnak nyilatkozó Mikko Hyponen ugyanakkor határozottan állította, hogy egy ilyen támadás elképzelhetetlen kormányzati háttér nélkül. Az F-Secure kutatási igazgatója szerint ugyanis a támadáshoz magas szinten kellett hozzáférni Kína internetes infrastruktúrájához.

A Netresec.com oldal részletes technikai információkat is közölt a támadásról. Az ún. man-on-the-side típusú támadásba gyakorlatilag bárkit be lehet vonni. A felhasználó meglátogat egy olyan oldalt, amely egy kínai szerverről tölt be egy JavaSrciptet, például a Baidu Analytics (a Google Analytics baidus megfelelője) szkriptjét. A kínai passzív infrastuktúra érzékeli a Baidu szkirpt iránti kérést, és ahelyett egy hamis szkriptet küld, amely arra utasítja a felhasználó böngészőjét, hogy folyamatosan töltse újra valamelyik GitHub oldalt.

A hamis szkriptek mindegyike összefüggésbe hozható a Baidu valamelyik szolgáltatásával.

Egy ilyen támadás a megtámadottnak is sokba kerül

A Greatfire oldalát egyébként néhány nappal korábban közvetlenül is érte DDoS támadás. Az oldal maga tette közzé a problémát, és egyben segítséget kért, mivel egymagában nem tudott megbirkózni a támadással. A március 17-én indult támadásban óránként 2,6 milliárd kérés érkezett az oldalra, ami 2500-szor több, mint normál esetben.

A támadásnak voltak súlyos költségvonzatai is: mint írták, az Amazonnak fizetendő számla napi 30 ezer dollárra ugrott a megnövekedett sávszélesség-igény következtében.

Biztonság

Nemsokára többet isznak majd a kínai adatközpontok, mint Dél-Korea lakossága

A generatív mesterséges intelligencia világszerte megtolta az adatközponti fejlesztéseket, a szerverek hűtésére használt vízből azonban sehol sem lett több.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.