Az EyeEm Instagram klónként indult, de most már sokkal többre is használható.

A berlini alapítású EyeEm sztorija még 2011-ben kezdődött, de az alapítók kitartó munkájának és az app mögé beállt közösségnek köszönhetően a napokban 18 millió dollárnyi befektetést kapott a vállalkozás. Első ránézésre szinte ugyanazt kapjuk, mint az Instagram esetében: mobilos fotók megosztása ismerősökkel különböző közösségi csatornákon, lájkok, kommentek, filterek és egyéb szerkesztési lehetőségek.

A mobilos fotók értéke

Az alapítók azonban a kezdetektől fogva egy speciális közösség felépítésén munkálkodnak, a stratégia pedig tavaly decemberben kezdett igazán körvonalazódni. Az EyeEm nem a hobbiból, divatból fényképezőket, hanem a profi fotósokat vette célba, hiszen ők sem mindig a legnagyobb DSLR szettekkel mennek munkába, így rengeteg kiváló minőségű, de mobillal készült felvétel kerül ki a netre, és a fotómegosztó appok felületeire.

A speciális megközelítés első eszköze az Open Edit lehetőségének bevezetése volt. Ez a funkció lehetővé teszi az app felhasználóinak, hogy nyomon kövessék a többiek fényképszerkesztési lépéseit. Mindennek az ad alapot, hogy az EyeEm az Instagramhoz képest sokkal komplexebb szerkesztési, finomhangolási funkciókat ad, így az Open Edit bevetésével feltárható, hogy miként nyerte el végleges formáját egy kép, sőt, ezeket a beállítások a saját fotókon is alkalmazhatók.

A következő jelentős lépésként tavaly decemberben az EyeEm 100 ezer képet tartalmazó archívuma bekerült a Getty Images kínálatába, így a felhasználók pénzt is kereshetnek egy-egy jobban sikerült fotóval. Az EyeEm Market névre hallgató funkció szinte észrevétlenül került be a rendszerbe, a fotósokat azonnal kifizetik, ha a valaki megvásárolta a fotóikat, a bevételen pedig 50-50 százalékban osztozik a cég és a fotós.

Kifizetődő kreativitás

A rendszert úgy építették fel, hogy a fotósok motiváltak maradjanak, azaz a felvételek értékesítése után az ahhoz tartozó jogok a készítőnél maradnak, és továbbra is felhasználhatja igény szerint, ahol csak akarja. Az illusztrációt, fotót kereső cégek úgynevezett Mission kampányokkal tartják mozgásban a közösséget, amiben olyan ismert márkák vesznek részt, mint a Lufthansa, a Mercedes, vagy a Deezer.

Az EyeEm Market webes felülete

Az EyeEm jelenleg 13 millió regisztrált felhasználóval rendelkezik, ami messze elmarad az emlegetett Instagram 300 milliójától, de ez ebben az esetben nem is különösebben mérvadó. A hosszú ideig csak iOS-en, most már azonban Androidon is elérhető szolgáltatás kizárólag mobilon létezik, a speciális megközelítés pedig működni látszik, mivel a cég most jutott hozzá egy 18 millió dolláros tőkeinjekcióhoz. Ez újabb lökést és stabil fejlesztői környezetet adhat a cégnek, akiknek továbbra is az az elsődleges céljuk, hogy minél több 

Konzumer tech

Összezuhantak a Meta részvényei, amikor kiderült, hogy az MI pénzbe kerül

Sokan próbáltak szabadulni a papíroktól, miután a vállalat lassulásra figyelmeztetett a mesterséges intelligencia fejlesztésével összefüggő, hosszabb távra szóló beruházásokra hivatkozva.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.