A Telekom első "Üzleti appok versenye" pályázatára Magyarországról 50 alkalmazás nevezett. A legjobb hazai üzleti app díját a MiniCRM alkalmazás nyerte. Augusztusban a nemzetközi nyertes és a leglelkesebb támogató kkv nevét is megtudjuk.(x)

Lezárult a Telekom első "Üzleti appok versenye"” pályázata, amelyre Magyarországról 50 alkalmazás nevezett. A legjobb hazai üzleti app díját a MiniCRM alkalmazás nyerte. A nemzetközi nyertest és a leglelkesebb támogató kkv nevét, augusztusban hirdetik ki.

Valós igényre építő, a kisvállalkozások üzletét nagyban segítő üzleti alkalmazásokat neveztek be arra versenyre, amit a Telekom hirdetett meg ez év áprilisában, "Üzleti appok versenye" címmel. A fődíjat, a 10 millió forintos reklámkampányt, az értékesítés hatékonyságának növelését elősegítő MiniCRM alkalmazás készítői nyerték.

A MiniCRM alkalmazás fókuszában az értékesítési folyamat áll, a cég összes ügyfelének adatait és a feladatokat egy rendszerben, naprakészen tárolja. Az alkalmazás segítségével nyomon követhető, hogy az ügyfelek épp hol helyezkednek el az értékesítési folyamatban és az automatizált utánkövetés használatával továbblépésük is elősegíthető. A verseny zsűritagjai kiemelték, hogy az alkalmazás a kisvállalkozások mindennapi problémáiban nyújt segítséget, pénzügyi hasznot hozó, nemzetközi sikerre is számot tartó applikáció. Az alkalmazás informatikai tudás nélkül is könnyen testre szabható. 

Felnyitni a kkv-k szemét a lehetőségekre

A nemzetközi megmérettetésre a Deutsche Telekom a közép-kelet európai régió hat országából várt fejlesztéseket és ötleteket, amelyek célja, hogy a kis- és közepes vállalkozások felismerjék, milyen sokféle innovatív applikáció áll rendelkezésre, akár már most is, mindennapi munkájuk egyszerűsítésére, segítésére. A legjobb, felhő alapú üzleti célú alkalmazásokat kell megálmodniuk a versenyzőknek, amelyek egyszerűbbé és hatékonyabbá teszik a kis- és közepes vállalkozások napi tevékenységét.

650 ezer klikk, negyedmillió látogató, és több mint hetvenezer szavazat – ezekkel a számokkal zárt a verseny nemzetközi fordulója. A szavazatok számát illetően jelentős a magyar forduló, 15 855-en szavaztak a különböző alkalmazásokra. A legjobbak közé azok a fejlesztések jutottak be, akiknek a megoldását a kis- és közepes vállalkozások valóban értékesnek, szerethetőnek tartották, hiszen a pályázott alkalmazásokra kis- és közepes vállalkozások szavaztak. A nemzeti versenybe 29 alkalmazást neveztek be a fejlesztő cégek, közülük került ki győztesen a MiniCRM alkalmazás. A zsűri augusztus 15-én dönt a nemzetközi nyertesekről, ahol 201 pályázó applikációból kell kiválasztania a legjobbakat.

A hazai kkv-k folyamatosan mozgásban vannak, ügyeiket, adminisztrációjukat már jórészt az irodán kívül intézik – ez derül ki abból, hogy a legnépszerűbb alkalmazások az ügyfélkezelést, a rendelések követését, valamint a céges folyamatok egyszerűbbé tételét lehetővé tévő megoldások voltak. A szavazatok száma alapján igen népszerűek az online dokumentumkezelést, megosztást és felhő alapú közös munkát lehetővé tévő appok is.

"A hazai verseny bebizonyította, hogy sok értékes ötlet van a magyar fejlesztők fejében, s azt is, hogy a magyar vállalkozók igenis fogékonyak a legmodernebb technológiákra. A Telekom elkötelezett a kis- és közepes vállalkozások technológiai fejlesztése iránt, mert ez egyik alapfeltétele a Digitális Magyarország megteremtésének. A Telekom határozott célja, hogy minél több innovatív megoldást segítsen piacra, amelyek a vállalkozások fejlesztésén át az egész ország gazdaságának fejlődéséhez hozzájárulnak" – mondta Lakatos Péter, a Magyar Telekom kis- és középvállalati szolgáltatások vezérigazgató-helyettese, aki egyben a nemzetközi és a hazai zsűri tagja is a verseny során. Hozzátette: a Telekom nemzetközi hátterét kihasználva az arra alkalmas és érett megoldásokat a globális piacra is segíti, ha szükséges.

A benevezett alkalmazások még mindig megtekinthetők a verseny honlapján, a www.sikerfal.hu oldalon.

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.