Az Architecture of radio app használatával olyan világ tárul fel előttünk, amit eddig nem láthattunk.

A kiterjesztett valósággal kombinált mobilos, táblagépes alkalmazások rengeteg hasznos funkciót, élményt adtak már az emberiségnek, de ez a holland fejlesztésű app olyat kínál, ami eddig senkinek sem jutott eszébe. Az Architecture of Radio láthatóvá teszi a körülöttünk lévő rádióhullámokat, ami kicsit ijesztő és izgalmas is egyszerre.

A rádióhullámok építészete

Az alkalmazás az adat vizualizációval aktívan foglalkozó holland dizájner, Richard Vijgen munkája, aki a körülöttünk található, szemmel nem látható világot az infoszféra szóval írja körül. Vijgen szerint a vezetékes, vezeték nélküli hálózatok, a műholdak által közvetített adatok, a mobilos adótornyok mind hozzájárulnak az emberek fizikai világban való boldogulásához, mégsem tudjuk, hogy pontosan hol, hogyan, mettől meddig húzódnak ezek a jelek, hullámok.

Az Architecure of Radio egy iPadre, iPhone-ra írt, kiterjesztett valóságon alapuló alkalmazás, ami ablakot nyit erre a láthatatlan világra, így inkább művészi, kísérleti projektként fogható fel, semmint egy valóban hasznos eszközként. Ez annak ellenére így van, hogy a kijelzőn megjelenő hálózatok rendszere nem kitaláció, hanem valós adatokon nyugvó vizualizáció.

Az applikáció nyilvános adatbázisokat használva, a felhasználó GPS koordinációit alapul véve mutatja meg a közelben (vagy éppen távolban) működő WiFi csatornák, bázisállomások, vagy akár műholdak által kibocsátott jeleket. Az app jelenleg 7 millió adótorony, 19 millió router, több száz szatellit információját használja, de ahol rendelkezésre áll, ott a vezetékes hálózatokat is jelöli.

3 dollárért feltárul egy ismeretlen világ

Az Architecure of Radio egyelőre az Apple eszközeire érhető el három dollárért, de a fejlesztő azt ígéri, hogy hamarosan elkészül az androidos verzió is. Az App Store-ban megtalálható infók is kihangsúlyozzák, hogy az alkalmazás nem mérések elvégzésére szolgál, a megjelenített adatok nem valós idejűek, viszont látványos lehetőséget ad arra, hogy lássuk azt, amit szabad szemmel lehetetlen: az embert állandóan körbevevő hálózatokat.

Konzumer tech

A Meta elintézné, hogy dinoszauruszok mászkáljanak minden osztályteremben

Még az ősszel megérkezhetnek az oktatási célú eszközök a Quest platformhoz, a gyártó pedig már azt magyarázza, hogy hatékonyabb virtuálisan bejárni egy múzeumot, mint ténylegesen elmenni oda.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.