A Sonim XP7 legerősebb része mégis a 3 éves, mindenre kiterjedő garancia.

A strapabíró mobilok piacán egyértelműen a Sonim számít a legnagyobb névnek, még akkor is, ha az elmúlt években nem egy új szereplő próbálkozott ezzel a speciális területtel. Sőt, a nagy gyártók is előszeretettel vértezik fel csúcsmodelljeiket extra burkolattal, vagy vízálló képességgel, a Sonim azonban mindig rá tud tenni egy lapáttal.

Szinte mindent kibír

A gyártó legújabb fejlesztése Sonim XP7 névre hallgat és a legfontosabb különlegessége az lesz a mobilnak, hogy ez a világ első, 4G modullal ellátott, ütésálló készüléke. A Sonim abban is egyedivé szeretné tenni az új készüléket, hogy kizárólag közösségi finanszírozás keretein belül lehet majd hozzájutni, ami valóban szokatlan lépés egy évek óta a piacon lévő gyártótól.

A Sonim az XP7 esetében valószínűleg az összes, ütésálló mobilokkal kapcsolatos tanácsot meghallgatta és megfogadta, mert alig van olyan komponense, vagy funkciója, ami ne a jelenlegi maximumot hozná. Nyilvánvalóan a fizikai ellenállóságban a legjobb, amit az IP68-69-es szabványoknak való megfelelőség bizonyít. Ez azt jelenti, hogy az XP7-nek bírnia kell a 2 méterről való leejtést betonra, történjen az bármilyen szögből, vagy a vízbe merülést (akár sósba is) egy méter mélységig 30 percen át.

Ezen kívül bírnia kell a sarat a port, az extrém hőmérsékleti viszonyokat (-20-tól akár 55 Celsius fokig), de a legvonzóbb mégis talán a 3 éves, véletlen törésekre is kiterjedő garancia lehet a vásárlók szemében. A gyártó felhívja a figyelmet, hogy a készülék szándékos félbe vágása, vagy jégkorongként történő egy órás használata (mindkettő megtörtént) nem tartozik a garancia körébe, de bármilyen normál (vagy akár extrém) használat közben bekövetkezett véletlen sérülés igen.

Keresik a közösséget

A Sonim XP7 belső, hardveres képességeit illetően egy átlagos mobilnak mondható. A Qualcomm Snapdragon 400-as SoC, az 1,2 GHz-es, négymagos processzor, az 1 GB RAM, a 16 GB-os belső tárhely, a 4 colos, WVGA (768 × 480) felbontású kijelző nem éppen különleges, de azért van még pár apróság, ami igen. Ilyen a mobil felső részéből kiálló, szokatlanul erős (103dB) külső hangszóró, az átlagosnál jóval nagyobb kapacitású, 4800 mAh-s akku, vagy az, hogy az androidos telefon akár kesztyűs kézzel is kezelhető.

A Sonim az Indiegogo közösségi finanszírozási rendszerét választotta, hogy a telefont eljuttassa az érdeklődőknek. Mindezt a cég azzal magyarázza, hogy így közvetlen visszajelzéseket tudnak szerezni a készülékkel kapcsolatban, illetve olyan vásárló rétegeket érhetnek el, amelyek eddig nem sikerült. Mindehhez 150 ezer dolláros célösszeget határoztak meg, amiből a kampány vége előtt 43 nappal 72 ezer dollár már összejött, maguk a készülékek pedig 579 dolláros (kb. 140 ezer Ft) áron rendelhetők meg jövő márciusi szállítással.

Konzumer tech

Az egész Zuckerberg-birodalomban felcsavarják az MI-t

A Facebooktól a Ray-Ban Meta napszemüvegekig mindenhol munkába áll a közösségi polip nagy nyelvi modelljének harmadik generációja, amely többek között valós időben, gépelés közben generál képeket.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.