A pénz a Bonitás Kockázati Tőkealap-kezelőtől jön, de távlatilag nemzetközi szakmai befektető megjelenése is elképzelhető.

Újabb magyar cég tör regionális szerepre. Ma jelentették be, hogy a Bonitás Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. 430 millió forinttal száll be a magyar tulajdonú IPR-Insightsba, hogy segítse a szoftvergazdálkodási szakértő cég külpiaci terjeszkedését. (A cég szakértői rendszeresen publikálnak a Bitport oldalán szoftverlicencekkel kapcsolatos problémákról, szoftverauditró, szoftvervagyon-gazdálkodásról cikkeket.) A terveknek megfelelően átalakul a cégszerkezet is. A magyar piacot az IPR-Insights Hungary Kft. szolgálja ki, a nemzetközi piacot pedig a Kft. is száz százalékban tulajdonló IPR-Insights Zrt., melyet Zsoldos Sándor, irányít. A Zrt. igazgatóságában helyet kapott Kiss Gábor, a Bonitas befektetési igazgatója is.

A hiánypótló szolgáltatásoknak máshol is van keletje

Az előzetes piackutatásokból az derült ki, hogy külföldön is a kereslet növekedése várható az IPR-Insights által kínált termék- és szolgáltatástípusok iránt. A cég azonban nem csak a meglévő portfólióját vinné külföldre. A befektetőt ugyanis az új piacokra való belépés mellett új, a nemzetközi piacokon is hiánypótló termékek létrehozásához kereste. Ezeket majd Magyarországon is értékesítik majd, de a nagy növekedést az exporttól várják.

Az első lépés Lengyelország lesz. Zsoldos Sándor, az IPR-Insights International Zrt. vezérigazgatója ezt azzal indokolta, hogy Lengyelország a régió legnagyobb piaca. Már a tőkebevonás előkészítése során is sok lengyel céggel felvették a kapcsolatot, így hamar kiderült, hogy a cég hazai ügyfeleihez hasonlóan számukra is egyre nagyobb kihívást jelentenek a szoftvergyártók licencauditjai, ahogy a megfelelő szoftvervagyon-gazdálkodás és a vállalatvezetés részéről fellépő költségcsökkentési igény kielégítése is.

Második körben Csehország és Törökország következhet – mondta Zsoldos. Ezeken a piacokon ugyanis még nincs megfelelő megoldás a hatékony szoftvergazdálkodás problémájára. Ha a három országban sikeres lesz a stratégiájuk, további régiós országokat is célba vesznek, de a vezérigazgató nem zárta ki régión kívüli terjeszkedés lehetőségét sem.

Segítenek a meglévő multis kapcsolatok

A külpiacra lépést segíti, hogy az IPR-Insights Magyarországon is számos nemzetközi nagyvállalat itteni leányvállalatával dolgozott.dolgozik együtt. Ezeket a kapcsolatokat is szeretnék kamatoztatni. Ez azonban csak a kezdeti lépésekben segíthet, hiszen a fő cél, hogy az adott országokban helyi szolgáltatóként jelenjenek meg.

Mint az Zsoldos Sándor elmondta, olyan kockázati tőkéstársat kerestek, aki nemcsak pénzt ad, hanem egyéb kompetenciákkal és nemzetközi kapcsolatokkal is segíti a növekedés. Ezt találták meg a Bonitásban.

Az IPR-Insightsben Kiss Gábor, a Bonitas igazgatója, szerint is komoly növekedési potenciál van. A cég termékfejlesztési elképzelései mögött ugyanis közvetlenül azonosítható, nemzetközileg értelmezhető ügyféligények állnak. Így Kiss szerint a cég pár év alatt Közép- és Kelet-Európa meghatározó szoftvervagyon-gazdálkodási (SAM) szolgáltatójává válhat.

Kiss szerint egyébként távlatilag az IPR-Insgihts akár nyugat-európai vagy Európában terjeszkedő amerikai szakmai befektetők látókörébe is kerülhet.

Piaci hírek

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.