Sajtóértesülések szerint még idén piacra kerülhet egy olyan modell, amely a Nexus telefonoknál sokkal szorosabban kötődne az Android gazdájához.

A gyártás, a desig és a szoftveres felszerelés területén is kézi vezérlésre kapcsolna a Google abban a projektben, melynek gyümölcse várhatóan már az év második felében megjelenhet a piacon. Amennyiben a The Telegraph értesülései helytállóak, ezzel a lépéssel a Google kicsit közelebb kerül a nagy rivális Apple által követett gyakorlathoz.

Új utakon?

Az angol lap magas rangú belső forrásra hivatkozva szellőztette meg a sztorit. Eszerint az Android mobil operációs rendszeren keresztül már így is az okostelefonos piac négyötödét magáénak tudható vállalatnál nagyobb beleszólást, szorosabbra fogott gyeplőt eredményező lépésen dolgoznak. A hírek szerint folynak a tárgyalások a különböző mobilszolgáltatókkal, amelynek eredményeként egy saját márkás telefon érkezhet idén.

A cégnél ezzel az Android fragmentációját szeretnék megállítani, és kicsit rendezettebb mederbe terelni az operációs rendszer jövőjét. Mivel a Google oprendszerét számtalan gyártó használja, a különböző készülékek már alapból eltérő beállításokkal, alkalmazásokkal, kezelési lehetőségekkel bírnak. A változatosság néha gyönyörködtet, ebben az esetben viszont megnehezíti például a modellek közötti váltást, és az sem szerencsés, hogy a partnerek eltérő ütemterv szerint frissítenek az Android újabb verzióira.

Az egyelőre "névtelenségbe burkolózó" új készüléknél a Google nem csak operációs rendszer szintjén, hanem a telefon minden lényeges paraméterének kialakításánál is magánál tartaná a végső döntéshozói szerepkört. Ezzel egyfajta standardot felállítva az androidos telefonok piacán.

Nem újabb Nexus jön

Fontos leszögezni, hogy nem egy újabb Nexus érkezik. Utóbbit szintén lehet referenciakészülékként emlegetni, de a Nexusoknál a Google a fentebbi tervekhez képest lényegesen hátrébb állt. A különböző generációk modelljei legalább annyira kötődtek a partnergyártóhoz, mint a technológiai óriáshoz. Az első Nexust annak idején a HTC gyártotta, majd lehetőséget kapott a Samsung, az LG, a Motorola, illetve tavaly első kínai cégként a Huawei is.

A Google a Nexusok mellett több területen belekóstolt már a hardvergyártói szerepkörbe kisebb-nagyobb intenzitással. A Pixel C a táblagépeknél, a Pixel a chromebookoknál említhető, de például a Nest felvásárlásának köszönhetően van házon belül gondozott okosmérőjük is.

A fokozottabb hardveres érdeklődés jele volt például a Motorola volt vezetőjének, Rick Osterlohnak idei kinevezése a gyártásra koncentráló új üzletág élére. A pletyka valóságtartalmát igazolhatja az is, hogy a Google vezére, Sundar Pichar múlt hónapban arról nyilatkozott, hogy "nagyobb erőfeszítésekre" készülnek a mobilos szegmensben. Ugyanakkor a Nexusok támogatását sem hagyják abba, idén ismét az első generáció gyártója, a HTC kaphat lehetőséget a közös munkára.

Mobilitás

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.