A ForcePhone egy merőben új módszerrel teszi lehetővé a vezérlést.

A kijelzők megérintése, a készülékek ezzel történő vezérlése teljesen hétköznapi jelenséggé vált. A mobilok mellett egy sor eszköznek adhatunk ki parancsokat ezzel a módszerrel, nem véletlen, hogy a gyártók igyekeznek a lehető legtöbbet kihozni belőle. A nyomásérzékelők megjelenése is ennek a jele volt, ami már az Apple ForceTouch technológiájának megjelenése előtt is jelen volt a piacon (lásd BlackBerry), de csak mostanra kezd jobban elterjedni.

A Michigani Egyetem kutatói kísérleteik során azt a lehetőséget vizsgálják, hogyan lehetne a nyomással kifejtett erőhatást más módon munkára fogni és azzal parancsokat kiadni a mobiloknak. Eme ötlet nyomán született meg a ForcePhone koncepciója, ami a készülékek már egyébként is meglévő hardvereit használja arra, hogy minimális erőkifejtéssel parancsokat adhassunk ki a készüléknek, illetve az azon futó szoftvernek.

Mindez a telefon hangszórójának és mikrofonjának összedolgozásával válik lehetővé. Előbbit az említett program úgy vezérli, hogy az emberi fül számára nem érzékelhető, 18 kHz-es frekvenciát meghaladó hangot bocsásson ki, amit a mikrofon ettől függetlenül tökéletesen érzékel. A felhasználónak mindössze annyi dolga van, hogy a mobilt megmarkolva bizonyos minta szerint megszorítsa azt, aminek következtében a kiadott jel (hang) módosul, azt a mikrofon érzékeli, ami után a szoftver azonnal értelmezi és végrehajtja a parancsot.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a kijelző megérintése nélkül navigálhatnánk a böngészőben, ezzel a módszerrel kivitelezhetőek lennének olyan parancsok, mint a jobb klikk, a kijelölés, vagy bármilyen egyéb feladat. A kutatók szerint a lehetőség azért nagyszerű, mert így az olcsóbb mobilok is felruházhatók ezzel a tudással, hiszen a módszerhez nincs szükség bármilyen speciális hardverre, tekintve, hogy az egész folyamat szoftveresen vezérelt.

Konzumer tech

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.