A legjobb magyar teljesítménye a 10. helyre volt elég. A lengyelek idén mindent vittek.

Átadták a Deloitte Technology Fast 50 díjait. Idén mindössze négy magyar vállalkozás került be a régió leggyorsabban növekvő technológiai vállalatai közé. A legjobb helyezést a INNOVATIX Kft. érte el, teljesítménye a tizedik helyre volt elég.

A verseny azonban nagyon erős. Mint a Deloitte közleménye írja, Közép-Európa ötven leggyorsabban növekvő technológiai vállalatának átlagos növekedési rátája 2015-hez képest 560 százalékról 1057 százalékra nőtt. Ilyen erős teljesítményt legutóbb 2012-ben produkáltak a cégek.

Az ötvenes listán tizenegy ország képviselteti magát: Lengyelország 17, Csehország 7, Horvátország 6, Szlovákia 5, Magyarország és Románia 4-4, Litvánia 3, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Szerbia és Szlovénia pedig 1-1 vállalattal.

Bár a verseny nem szűkül le az IT-cégekre, az ötvenes listán mégis azok dominálnak. 41 cég képviseli az IT-t és a digitális megoldásokat, a médiát és a telekommunikációt 6, a tiszta technológia és energetika szektort pedig 3.

A lengyelek nagyon erősek

A versenyen a 2012 és 2015 közötti időszakban elért árbevétel-növekedés alapján rangsorolják a pályázó vállalkozásokat. Figyelemre méltó, hogy idén az első tíz helyezett közül kilenc először került a listára; és az ötven cég között összesen 43 új szereplő van.

Az első hely idén a lengyel a Codewise-é. A technológiai, marketing és szoftvercég elképesztő, 13 052 százalékos növekedést mutatott. Jó teljesítménye nem újdonság: tavaly 4555 százalékos növekedéssel nyerte a Rising Star kategóriát. Az idei ezzel a növekedéssel övé lett a Big Five-díj első helye is.

A Fast 50 lista második helye is lengyeleké: a CodiLime ráadásul olyan teljesítménnyel szorult a második helyre, mellyel bármely más évben nyerhetett volna: növekedési rátája 5038 százalék. A CodiLime egyébként – akárcsak az első helyezett – szintén tavalyi Rising Star kategóriában elért helyezését váltotta az 50-es lista második helyére.

A harmadik helyre egy cseh IT-szolgáltató, a Dataspring futott be 3129 százalékos növekedéssel, a szlovák JUMP szoftverfejlesztő cég lett a negyedik (1965 százalék), az ötödik pedig az idei egyedüli bosznia-hercegovinai pályázó, az NSoft nevű szoftvercég lett (1760 százalék).

Négy magyar cég a legjobbak között

A legjobb helyezést elérő magyar vállalat, az INNOVATIX Kft. volt 1070 százalékos növekedési rátával. A cég olyan vizuáltechnikai fejlesztésekkel foglalkozik, melyek már kihasználják a kiterjesztett valóság és a virtuális valóság legújabb eredményeit.

A 12. helyre került 868 százalékos növekedési rátával a telekommunikációs megoldásokat fejlesztő Endeavour Team Kft., 17. az okostelefonos szoftvereket fejlesztő Attrecto Zrt. (764 százalék), valamint 30. a JCQ Hungary Kft. (479 százalék), amely többek között okosvilágítási megoldásokkal és világítástervezéssel foglalkozik.
 

Deloitte Technology Fast 50 2016
Create your own infographics

Akiké a jövő

A Deloitte több kategóriában is hirdetett versenyt. A Rising Star a fiatal, de legalább három éve működő vállalatokat rangsorolja. Ennek győztese idén a litván okoseszköz-gyártó, a Deeper lett. Növekedési rátája 3631 százalék. A második a lengyel Phenicoptere (2370 százalék), amely víz hozzáadásával újra felhasználható sminkeltávolítót fejlesztett. A harmadik helyezett 1700 százalékos növekedéssel a magyar IncQuery Labs lett.

Idén a Big Five kategóriába nem került magyar cég. Mint azt fentebb írtuk, az első itt is a Codewise lett. Második a szlovák Aliter Technologies, harmadik a litván e-kereskedelmi cég, a Pigu.

Idén már a leginnovatívabb technológiát is díjazták. Itt is egy lengyel cég, HiProMine győzőtt.

Bár a Technology Fast 50 lista megmutatja a gyorsan növekvő technológiai cégeinek potenciálját, az eredmények értékelésénél figyelembe kell venni, hogy itt a cégeknek kell pályázniuk. A lista tehát nem ad reprezentatív képet a régió feltörekvő cégeiről.

Piaci hírek

Összezuhantak a Meta részvényei, amikor kiderült, hogy az MI pénzbe kerül

Sokan próbáltak szabadulni a papíroktól, miután a vállalat lassulásra figyelmeztetett a mesterséges intelligencia fejlesztésével összefüggő, hosszabb távra szóló beruházásokra hivatkozva.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.