A szolgáltató egyik vezetője nem tartja lehetetlennek, hogy a megváljanak a magyar érdekeltségtől.

Alaposan megkavarta a piacot a Vodafone vezérigazgatójának tegnapi nyilatkozata, amely szerint a vállalat fontolgatja egyes részlegeinek értékesítését. Vittorio Colao, a szolgáltató vezérigazgatója egy barcelonai konferencián úgy fogalmazott, hogy nem zárkóznának el a kevésbé fontos területek feladásától, amennyiben értékelhető és komolyan vehető vevő tenne ajánlatot.

Beáldozható a magyar piac

Colao nem csak célozgatott, hanem konkrétan meg is nevezte, hogy a nem fő területként kezelt piacok alatt az ausztrált, a magyart, illetve a cseh érdekeltségeket érti. A szakember azt is leszögezte, hogy egyelőre nincsenek konkrétumok, de számba veszik a lehetőségeket, és folyamatosan figyeli a potenciális vevőket.

A hazai piacot közvetlenül érintő vélemény nem önmagában, hanem a vállalat általános terveinek taglalása közben hangzott el. Ezek elsősorban arról szóltak, hogy az előfizetők számát tekintve a világ második (az első a China Mobile) legnagyobb szolgáltatójaként a Vodafone egyre inkább arra törekszik, hogy teljes körű telekom szolgáltatóvá váljon. Ez alapvetően a műsorszolgáltatói, illetve vezetékes telefon szolgáltatások felvéteét jelent, vagyis a Vodafone a mobil erőltetése helyett inkább a triple play felé mozdulna el.

Tartalmat szolgáltatnának

A Vodafone ebbéli törekvéseinek az is lehet a következménye, hogy a kivonul a hazai piacról, ahol például a Telekom pontosan olyan komplex szolgáltatást nyújt, mint amiről Colao is beszélt. A vezérigazgató úgy látja, hogy több, egymásra épülő szolgáltatással sokkal erősebb hűség építhető ki az ügyfelekkel, akik azzal, hogy egy helyről többféle tartalmat kapnak, magasabb előfizetési díjakat is hajlandóak lennének fizetni.

A Portfolio.hu szakértője szerint van ráció az operátor kivonulásában, hiszen a „Vodafone Magyarország az elmúlt években folyamatosan csökkenő bevételt ért el, tartósan veszteségesen működött, a mobilpiacon az összes előfizetést figyelembe véve az elmúlt években már nem tudott érdemben piaci részesedést szerezni. Ráadásul a cég a csoporton belül elenyésző méretű, így valóban nem tartozik a core eszközök közé.”

A Vodafone cáfol és pontosít

Cikkünk megjelenése után a helyi Vodafone PR ügynökségétől a következő állásfoglalást kaptuk. A Vodafone Group nem tervezi a magyarországi érdekeltség eladását: a félreértés abból adódik, hogy  szerdán egy befektetői konferencián a Vodafone Group vezérigazgatójának Vittorio Colaonak feltettek egy kérdést, ami arra vonatkozott, hogy a cég eladná-e egyes érdekeltségeit.

Colao a kérdésre válaszolva mindössze annyit mondott: a Vodafone általános elvként vallja, hogy a részvényesei érdekében mindig nyitott a portfóliója esetleges módosítására. A vezérigazgató általánosságban nyilatkozott és semmilyen módon nem állt szándékában azt sugallni, hogy a Vodafone csoportnak ilyen jellegű konkrét tervei lennének bármelyik helyi piacára vonatkozóan.

Mobilitás

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.