Egy átlagos mobilozó havonta 30 alkalmazást használ. Dél-Koreában pedig már naponta 3 óránál is többet nyüstölik az appokat.

Meglehetősen durva számok sorakoznak a mobil alkalmazások fejlesztőinek elemzéseket, analitikát szolgáltató App Annie májusi kutatásában. A cég a 100 legnagyobb mobilos fejlesztő közül 94-gyel áll kapcsolatban, így a házon belül gyűjtött információk igen pontos képet adnak arról, hogy is áll a világ a mobil appok tekintetében.

Sokat és sokáig használjuk az alkalmazásokat

Az App Annie korábbi elemzéseivel összehasonlítva az idei első negyedéves adatokat, jól látszik, hogy a mobil egyre többet követel magának az emberek mindennapjaiból. 2016-ban összesen 90 milliárd appot töltöttek le a felhasználók csak az Apple App Store-jából és a Google Play áruházból. A sok töltögetésnek meg is lett a következménye: a tavalyi első negyedévhez képest idén év elején 25 százalékkal több időt töltött a világ a mobilos programok bűvöletében.  

Telepített, illetve havonta használt appok átlagos száma (Forrás: App Annie)


A fenti grafikon néhány kiemelt ország statisztikáit mutatja. A telefonokon átlagosan 80-90 alkalmazás van telepítve, amelyek nagyjából harmadát, mintegy 30-at rendszeresen használnak a mobilozók. Az appok a mindennapi feladatok, tevékenységek egyre nagyobb részénél jelennek meg, legyen szó időjárás-előrejelzésről, hírek olvasásáról, navigációról, pénzügyekről vagy éppen nagybevásárlásról.

Appokkal eltöltött átlagos idő naponta (Forrás: App Annie)

 

A darabszámnál is érdekesebb az ezekkel eltöltött idő. A három évet átölelő összehasonlításból szépen kirajzolódik, hogy "veszik át az uralmat" lépésről lépésre a mobilos alkalmazások. A legnagyobb függőséget a Távol-Keleten és egyes feltörekvő országokban látni. Dél-Korea, Brazília, Mexikó és Japán mobilosai átlagosan nagyjából napi három órát is áldoznak az appokkal való bíbelődésre. De még a hozzájuk képest visszafogottabbnak tűnő amerikaiak, britek és németek is nagyjából két órát nyomkodják az alkalmazásaikat. Azaz egy év alatt összesen egy teljes hónap minden percét erre áldozzák.

Nem visz mindent a Facebook vagy a WhatsApp

Az adatok alapján napi szinten körülbelül kilenc alkalmazást indítanak el az emberek. Ezek között azonban viszonylagosan szabadon mozognak, tehát nem egyetlen, elsöprően népszerű appra áldozzák minden idejüket. A vizsgált országok legtöbbjében az idő kevesebb mint ötödét töltötték az adott térség legkedveltebb alkalmazásával, a maradék megoszlott más programok között.

Ha az alkalmazások témája, kategóriája szerint vizsgáljuk a statisztikákat, akkor nem túl meglepő módon a játékok magasodnak ki a mezőnyből. Nem véletlen, hogy a legtöbb pénzt a mobiljátékok hozzák az alkalmazás-fejlesztők konyhájára. A szórakozás ilyen formája különösen Dél-Koreában és Japánban örvend elsöprő népszerűségnek. Ezekben az országokban átlagosan 70-80 percet is eltöltenek naponta kizárólag mobilos játékokkal.

Konzumer tech

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.