Érdekes hírek a dél-koreai okostelefonról, és esélylatolgatás: vajon meg tudja-e szorongatni riválisát az ősszel debütáló új iPhone?

A Microsoft hivatalos közleményében "saját" Samsung Galaxy S8-at kínál, egyelőre még csak előrendelés formájában. Erre azért volt szüksége a redmondi vállalatnak, hogy olyan modell is megjelenhessen a piacon, amin előre telepítetten megtalálható a vállalat Office alkalmazása, OneDrive szolgáltatása és Cortana mesterséges intelligenciája (bár a Bixby jelenléte mellett kérdéses ennek létjogosultsága).

Microsoft Edition

A cég nemrégiben hivatalosan is elismerte a Samsung Galaxy S8 és a Galaxy S8+ Microsoft Edition létét. A testre szabott funkciók a készülékek dobozból való kicsomagolása és wifihálózatra való felcsatlakozása után kelnek életre. Egyelőre csak az Egyesült Államokban érhetők el – pontosabban előrendelhetők – ezek a specializált okostelefonok.

Az annyira nem lenne meglepő, hogy előre telepített microsoftos appok vannak a Samsung Galaxy telefonokon, hiszen az S6 és az S7 esetében is fennállt ez a helyzet. Akkor azonban az összes készüléken alapértelmezettként hozzáférhetők voltak a redmondi lehetőségek. A külön Microsoft Edition modellek létrehozását talán a két cég közötti korábbi ezirányú megállapodás lejárta, vagy legalábbis a feltételekben bekövetkezett változás okozta.
 

Kezünkben az új zászlóshajó


Még 2014 nyarán citálta a Microsoft bíróság elé a dél-koreai elektronikai konszernt, hogy az Android kapcsán jogdíjfizetésre kötelezze. A milliárdos bizniszt jelentő megállapodás után, 2015-ben jelent meg az első olyan Samsung Galaxy mobiltelefon, melyre előre telepítetten felkerülhettek a redmondi vállalat appjai. Az ennek hátterében kötött alku részletei mindmáig nem szivárogtak ki, éppen ezért azt sem lehet tudni, hogy ezúttal miért van külön Microsoft Edition változat az okostelefonokból.

A modell léte főleg annak tükrében érdekes, hogy időközben kiderült, minden telefon rendelkezni fog az alapvető microsftos appokkal.

Zuhan a Samsung telefonok piaci ereje

Legyen bárhogy is, nem célszerű összerúgnia a port a Microsofttal a dél-koreaiaknak, utóbbiak részesedése ugyanis folyamatosan csökken az okostelefonpiacon. Az IDC elemzése szerint a 2013-as, 32 százalékos csúcsról csúszott le a tavalyi év utolsó negyedévében tapasztalható 18 százalékra, ráadásul eléggé trendszerűnek tűnik a dolog.
 


A piackutató vállalat közlése szerint jelenleg az Apple van az élen, és egyes elemzők szerint a jelenleg harmadik Huawei a közeljövőben még a második helyről is letaszíthatja a Samsung márkát ezen a téren. Éppen ezért nagy szüksége van a vállalatnak arra, hogy ne haragítsa magára partnereit, hanem azok lehetőségeit kihasználva minél több emberhez juttassa el okostelefonjait.

Igaz, a kínai riválisok miatt 2013-as magasságokba már valószínűleg nem fog felérni a Samsung. Az alsóházban, vagyis a belépőkategóriás modellek között öldöklő a verseny, és a minimalizált nyereség miatt talán nem is éri már meg ezt a szegmenst megcéloznia a dék-koreaiaknak. Az biztos, hogy a 300 ezer forintba kerülő Samsung Galaxy S8+ erre a piaci résre semmilyen hatással nem lesz.

Lehet-e jobb az iPhone?

A tizedik generációs almás okostelefonra még nagyjából egy fél évet kell várnunk, de a nagy rivális új modelljének bemutatkozásával kiderült, hogy mi az a minimum, amit meg kell ugrania, ha versenyképes akar maradni. Ennél a minimumnál azonban többet kellene mutatni, hogy újra elkápráztassa a felhasználókat Steve Jobs imádott terméke.

Például a kijelző terén. Ugyan a Samsung infinity display néven hivatkozik saját megjelenítőjére, ami az oldalsó élek lekerekítése miatt ugyan találó elnevezés, de a frontpanel tetején és alján – minden fogyókúra ellenére – még mindig maradt szabadon olyan hely, amit nem kijelző borít. A dél-koreai vállalat egészen pontosan a felhasználó felé eső oldal 83 százalékát fedte le megjelenítővel. Ha ezt tudná tovább növelni az Apple, akkor kétségtelenül megnyerné a kijelzőfrontot magának.

Az ujjlenyomat-olvasó szenzor esetében az Apple kivételes helyzetben van: jogvédett szabadalommal rendelkezik a kijelzőbe épített Home gomb ilyen célokra való használatára. A Samsung úgy oldotta meg ezt a problémát, hogy a készülék hátlapjára szerelte az érzékelőt, ezzel szemben a Touch ID akár a frontpanelen is maradhat – az OLED display alá beágyazva.

Mélységérzékelő kamera alkalmazásával szintén a maga javára billenthetné a mérleg nyelvét az Apple. Ezzel nem csak biztonságosabbá tehető az arcfelismerés (amit így szinte lehetetlen lenne becsapni egy személy arcának kinyomtatott fotójával), hanem a készülék kiterjesztett valóság (augmented reality) képességeinek fokozásában is szerepet játszhatna.

Mindig is gyengébb versenyzőnek számított az Apple az akkumulátorok terén, de ezúttal egyenlíthet ezen a téren. A Samsung ugyanis a tavalyi Note 7 botrány után biztonsági játékot játszott, és az előző generációban is alkalmazott telepekkel analóg méretű akkumulátorokat alkalmaz az S8-akban. Mindeközben azonban a kijelző mérete nőtt, ami nyilván megnövelte a készülék energiaéhségét is, ez pedig csökkentheti az egy töltéssel egyszere elérhető maximális üzemidőt.

Mobilitás

Nem csak a Reddit próbálja reklámokkal teleszórni saját platformját

A nemrég tőzsdére vitt vállalkozás új hirdetési formát jelentett be, miközben mások a jutalékot megkerülve igyekeznek átlagos posztként eladni a robotok termelte reklámszöveget.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.