Hackerek a bank weboldalához kapcsolódó egyik adatbázisból felhasználói adatokat szereztek meg.

Hackerek feltörték az Európai Központi Bank (EKB) nyilvános weboldala mögött lévő egyik adatbázist. Az incidens adatvesztéssel is járt: illetéktelenekhez kerültek felhasználói adatok. Az incidensről a Biztonságportál készített rövid összefoglalót.

Az egyelőre ismeretlen elkövetők egy biztonsági rést találtak, amit kihasználva hozzáférést szereztek ahhoz az adatbázishoz, amelyben az EKB a különféle rendezvényeivel, konferenciáival kapcsolatos információkat tárolta, többek között az eseményekre regisztrált felhasználók adatait is.

A támadásban az a legmegdöbbentőbb, hogy a bank egyik biztonsági rendszere sem figyelt fel, és egyetlen védelmi intézkedés sem segített abban, hogy az adatlopásra fény derüljön. A bank egy névtelen e-mailből szerzett tudomást arról, hogy betörtek hozzá.

Csak a szerencsén múlott, hogy nem lett nagyobb baj?

A bank állítása szerint az érintett sok adat titkosítva tároltak az adatbázisban, de az e-mail címeket és a telefonszámokat például nem. Szerencsére a jelszavak titkosításával nem volt probléma. Ennek ellenére az EKB biztonsági vezetése úgy határozott, hogy törli azokat a jelszavakat, amelyek a támadók kezébe kerülhettek, az érintett személyeket pedig e-mailben értesítette a történtekről.

Az Associated Press értesülései szerint körülbelül 20 ezer e-mail cím szivároghatott ki, és valamivel kevesebb telefonszám és lakcím kerülhetett a támadók kezébe.

A bank hangsúlyozta, hogy az incidens nem érintette a belső informatikai rendszereket. A weboldal és az ahhoz kapcsolódó feltört adatbázis ugyanis elkülönítetten működik a belső hálózatától, így az érzékeny piaci adatok nem sérültek. A biztonsági rést befoltozták, és feljelentést tettek az illetékes német hatóságoknál.

Biztonság

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.