A finnek nem tettek le arról, hogy újra visszakerüljenek az okostelefonok piacára.

Aki nyomon követte a Nokia, majd a Nokia és a Microsoft közös történetét az elmúlt hónapokban, annak a címben foglalt jóslat nem lehet különösebben meglepő. A két vállalat már jó ideje egymás nélkül tevékenykedik és a híreket, illetve az üzleti jelentéseket böngészve úgy tűnik, hogy a Nokiára jóval kisebb teher nehezedik.

Feltámadás Nokia módra

A mostani hírek nem hivatalos forrásból származnak, de ez az első eset, hogy egy olyan lap szellőzteti meg a Nokia mobilok feltámadását, amely ritkán lő mellé. A Re/code több, belsős, megbízhatónak mondott forrástól úgy tudja, hogy a Nokia legkésőbb 2016 harmadik negyedévében mobilokkal jelenik meg a piacon, viszont az is biztos, hogy a finn vállalat talán soha nem fogja (és nem is akarja) elérni azokat a volumeneket, amelyekkel fénykorában operált.

Amikor a Microsoft felvásárolt a Nokia mobilgyártását, a szerződések azt is szabályozták, hogy a Nokiának meddig kell távol tartania magát az okostelefonok világától. Ez a határidő ez év végén lejár, így a 2016-os start elképzelhetőnek tűnik, amit az is lehetővé tesz, hogy a cégnél eddig is többen dolgoztak mobilos projekteken a háttérben.

A kísérletként indult Nokia N1

A Re/code-nak nyilatkozó és névtelenségüket kérő informátorok azt is elmondták, hogy mivel már nincsenek többé gyárak, gyártósorok a Nokia kezében, ezért a készülékek az N1 tablethez hasonló módon, kiszervezéssel fognak elkészülni. Az Androidot futtató, és kifejezetten a kínai piacnak célzott táblagépet is egy szerződéses partner, a Foxconn gyártotta le, majd szerelte össze, így a Nokia a tervezésen és a logón kívül mással nem vett részt a projektben, ami nyilvánvalóan tetemes költségmegtakarítást jelent egy házon belüli gyártáshoz képest.

Az óvatos, de annál célzottabb kiszivárogtatás azzal kapcsolatban nem adott tippet, hogy milyen rendszerű készülékek várhatók, de egyszerű logikával ez könnyen megállapítható. A Windows Phone vélhetően szerződésese formában tiltott terület a Nokia számára, az iOS pedig eleve szóba sem jöhet, így az Android látszik a befutónak, már csak azért is, mert tudjuk, hogy az N1-ért „felelős” Nokia Technologies részleg androidos fejlesztésekben is otthon van.

A térkép mehet, a mobil jöhet

A Re/code forrásai ezen kívül ezt is meglebegtették, hogy a mobilon (mobilokon) kívül egy sor, izgalmas fejlesztés zajlik a Nokia háza táján, amelyek közül egyedül a VR-t (virtuális valóság) jelölték meg konkrétumként. A három lábon álló vállalat hálózati megoldásokkal és térképekkel foglalkozó üzletágain kívül a Technologies divízió az, amelyik az előre mutató, kísérleti projektekért felel, és nyugodtan ide sorolható a már említett N1 táblagép, vagy az androidos Z Launcher is.

A Nokiával kapcsolatban megjelent legutóbbi hírek szerint a cég játszik annak gondolatával, hogy eladja a HERE térkép részleget, tovább tisztíva ezzel a profilt és ehetővé téve, hogy még jobban a hálózati termékekre és, ezek szerint, a mobilokra összpontosítson. Ha be is válnak a tippek és a Nokia jövőre mobillal tér vissza, az biztos, hogy egy ideig nem jelent veszélyt a nagyokra, viszont megvalósulhat sokak álma, mely szerint ismét Nokia logóval ellátott mobil kerülhet a piacra.

Mobilitás

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.