Otthoni gépükön is ingyenesen használhatják a Microsoft Office-t a hazai diákok és a felsőoktatásban tanulók. A programot egy hamarosan felálló központi portálról tölthetik le.

Ingyenes, jogtiszta Office jár a jövőben a tanulmányai idejére és otthoni számítógépére minden nappali tagozatos magyarországi diáknak és hallgatónak – jelentette be Sagyibó Viktor, a Microsoft Magyarország Kft. kormányzati üzletág igazgatója, egy háttérbeszélgetésen.

Office 2013 Pro Plus öt eszközre

Az amerikai szoftvercég itteni leányvállalata a lehetőséget a kormánnyal 2012-ben kötött stratégiai megállapodás keretében biztosítja. A stratégiai megállapodás addig ismert részleteiről néhány hete Papp István, vezérigazgató beszélt a Bitportnak adott interjújában.  

A diákoknak és a hallgatóknak a tervek szerint még nagyjából két hónapot kell várni a tényleges "birtokba vételig". Ez alatt az idő alatt készül el ugyanis az a központi portál, ahonnan majd letölthető az Office 2013 Pro Plus verziója öt eszközre, köztük akár iPad-re is. A letöltés további feltétele, hogy az oktatási intézmény, ahol a diák tanul regisztráljon a Digitális Oktatás Alapcsomagra. Az iskola ugyanis a regisztrációval veteti fel tanulóit a rendszerbe, akik a rendszer használatához egyedi e-mail címet kapnak, amivel a későbbiekben a letöltéshez azonosítják magukat.

Magyarországon jelenleg mintegy 1,6-1,7 millió diák és felsőoktatási hallgató és 4 ezer intézmény van, de közülük egyelőre 400 ezer tanuló számára elérhető a lehetőség, a többiek ugyanis még nincsenek az említett rendszerbe regisztrálva, mert az iskoláknak alig a 15 százaléka csatlakozott eddig a projekthez. A Microsoft szakértő azt várja, hogy a következő néhány évben legalább a diákok és hallgatók fele hozzájuthat a lehetőséghez.

Formálódik a Nemzeti Közoktatási Portál

Sagyibó Viktor emlékeztetett rá, hogy a stratégiai partnerség keretében az említett oktatási felajánlással a Microsoftot nem közvetlen bevételi szempontok vezérelték, hanem az, hogy a versenyszférának és az államnak közösen kell invesztálnia abba, hogy a jövő generációja felkészültebb legyen. Ha ez megvalósul, akkor jöhetnek a profitelvárások azáltal, hogy a korszerű technológiát is használni képes munkaerő révén a gazdaság is gyorsabban fejlődhet.

Sagyibó Viktor: a Nemzeti Közoktatási Portál két-három év múlva készülhet el

A Microsoft felajánlásában eredetileg a felhőalapú Digitális Oktatás Alapcsomag szerepelt, amelyen keresztül a levelezési, és kollaborációs szolgáltatás mellett előadás-sugárzás és videokonferencia szolgáltatás is igénybe vehető. A mostani bővítést az indokolta, hogy kiderült: a hazai diákoknak nemcsak a felhőre, hanem alapvető IT-eszközökre, köztük jogtiszta szoftverekre is szükségük van.

A Microsoft közreműködésével megvalósuló oktatási program további elemekkel bővül, ezek egyike a Nemzeti Közoktatási Portál, aminek a fejlesztésén már dolgozik az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI). Ez lesz lényegében a Magyarországon elérhető digitális tananyagok digitális könyvtára. A projektben a Microsoft a koncepció kidolgozásában nyújt segítséget, amihez felajánlotta a felhőalapú Azure technológiáját. Az amúgy platformfüggetlennek tervezett portál elkészültéhez Sagyibó Viktor szerint 2-3 év kell, de az első funkciók már jövő tavasszal működőképesek lehetnek. Cél, hogy a portál anyagaihoz akár egy 30 ezer forintos táblagépekről is hozzá lehessen férni.

Az  eseményen elhangzott, hogy a Microsoft további kormányzati IT-projektekben való részvételre számít az új uniós fejlesztési ciklusban, közülük is a legfontosabb az állam és a polgárai közötti ügyintézést elektronizáló program.

Piaci hírek

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.