Szinte már egy hét sem tud elmúlni hazai bankok ügyfeleit célzó trükkös adatlopási kísérlet nélkül. Szerencsére a magyar nyelvvel általában hadilábon állnak.

Sajnálatos módon rendszeressé váltak a magyar pénzintézetek ügyfeleit célzó adathalász akciók. Ezúttal az államhoz került MKB Bank nevében küldenek ismeretlen csalók nagy mennyiségben elektronikus leveleket.

Meg kell, hogy érvényesítse

Hogy mennyire széles körű kísérletről van szó, arról szerkesztőségünk is meggyőződhetett, mivel egyik kollégánk is kapott "Bejelentes" tárggyal egy ilyen emailt. A küldő nevénél MKB Bank szerepel, de maga a postafiók a rendkívül dörzsölt [email protected] címmel fut.

 

Természetesen hiába virít az MKB logója a levél törzsében, a rendkívül rossz magyarsággal megfogalmazott rövid üzenetből jó esetben mindenkinek egyértelművé válik, hogy nem a bank hivatalos kommunikációjával áll szemben. Persze ha valaki felületes, akkor megeshet, hogy kutyafuttában rögtön a linkre kattint. Ez esetben a pénzintézet honlapjára hasonlító oldalra jut, ahol az ügyfelek netbankos azonosítóját igyekeznek megszerezni az óvatlanoktól.

A jó öreg SMS megvéd

A valódi MKB-s netbank belépő oldalán a vállalat figyelmeztetése olvasható az üggyel kapcsolatban. A pénzintézet amellett, hogy felhívja a figyelmet a kísérletre, igyekszik megnyugtatni az ügyfeleket azzal, hogy a bűnözők még abban az esetben sem tudnak a számlájukkal visszaélni, ha megkapták a kért adatokat, hiszen a tranzakciók jóváhagyásához a számlatulajdonos telefonjára küldött ellenörző kód is szükséges.

Természetesen ennek ellenére a bank mindenkit arra kér, hogy ne nyissák meg az adathalász levél linkjét. A társaság végül felhívja a figyelmet arra, hogy a banki szolgáltatásokkal kapcsolatban soha nem kéri ügyfeleitől telefonon vagy emailben bizalmas, személyes, illetve azonosító adataikat (pl. jelszavak, PIN kódok).

Biztonság

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.