Persze csak a politikusok után. A Bloomberg összeállította a világ legbefolyásosabb embereinek a listáját.

A Federal Reserve elnöke, Janet Yellen és a kínai elnök, Xi Jinping után egyből Tim Cook következik a Bloomberg Market által összeállított listát, melyen Barack Obama csupán a hatodik helyet tudta megcsípni. Persze mint minden ilyen lista, valószínűleg ez sem nélkülöz szubjektív elemeket, hiszen emberek, különböző iparágakat képviselő szakemberek állították össze a Bloomberg felkérésére.

Mindenhol ott van a technológia

De nem csak az Apple-vezér előkelő helyezése jelzi a technológiai ipar egyre növekvő jelentőségét. Tim Cook után ugyanis egyből egy befektetési alapkezelő alapító elnök-vezérigazgatója áll. Laurence Fink cége, az 1988-ban alapított BlackRock, elképesztő, közel 4800 milliárd dollárnyi vagyont kezel. Befektetőként egy sor technológiai vállalatban van jelen. A teljesség igénye nélkül: 11 milliót tettek az appfejlesztő SkyGridbe, két körben összesen 95 milliót a prediktív analitikai eszközöket fejlesztő Apigee-be, 100 milliót a Hadoop-megoldásokat fejlesztő Hortonworksbe, 235 milliót az adatvizualizációs Domo cégbe, 350 milliót a Dropboxba, de ott van az Uberben is potom 1,2 milliárdos befektetéssel.

Bár elsősorban befektető, mégis erős embernek számít a technológiai szektorban a 7. helyre befutó Carl Icahn. Ugyanis nem csak pénzzel száll be cégekbe, hanem tevőlegesen is próbálja alakítani ezeknek a vállalatoknak a sorsát. Legutóbb a Dell körüli küzdelmeknél emlegették sűrűn a nevét: szerette volna elhalászni a céget az alapító Michael Dell elől.

Tizedik a LinkedIn társalapítója, Reid Hoffman. Ő elsősorban angyal befektetői tevékenységével érdemelte ki az elismerést. Miután korábbi tevékenységével, például a PayPal vezérigazgatójaként, valamint a LinkedIn tőzsdére vitelével jelentős vagyont szerzett, majd ebből a Szilícium-völgyben lett angyal befektető, és nem is akármilyen: sokak szerint az évtized legsikeresebbje. Olyan cégekben van befektetése, mint például az Airbnb vagy a TrialPay, de korábban volt köze a Zyngához is. Hoffman írásait is érdemes követni, rendszeresen publikál cikkeket, többe között a Financial Timesban és a Harvard Business Review-ban, de írásait rendre közzéteszi saját oldalán is. Startupot indítóknak mondhatni kötelező olvasmány.

Tizenötödik a ragsorban Jeff Bezos, az Amazon alapítója, akit nem nagyon kell bemutatni. Bezos egyébként az 1995-ben alapított vállalat részvényeinek a 18 százalékát birtokolja, és így vagyonát 45 milliárd dollárra becsülik. Helyezését a Top50-ben az Amazon sikeres évének köszönheti.

Kína egyelőre politikusaival virít

Kínából főleg politikusok kerültek a listára. Az ugyanakkor érdekes, hogy a legbefolyásosabb kínai techvállalkozó nem a sikert sikerre halmozó Xiaomi vagy az mintegy 160 milliárd dollár piaci kapitalizációjú Alibaba vezére lett, hanem egy a kockázati tőkepiacon is aktív pénzügyi szakember, Fan Bao. Sikereit elsősorban a kínai technológiai szcénában kamatoztatja, ahol sokak szerint minden izgalmas dologban benne van a keze. Az idei évben a legnagyobb dobása az volt, hogy levezényelte a kínai technológiai piac eddigi legnagyobb cégegyesítését: 6 milliárdos üzlet keretében olvad össze a Didi Dache és a Kuaidi Dache, Kína két legnagyobb taxis appja. Korábban Bao vezetésével ment piacra a China Unicom, amely sokáig az egyik legnagyobb kínai IPO volt.

Még nagyobb meglepetés, hogy a Google-től nem a Brinn vagy Page került a listára, hanem Ruth Porat, a cég legfőbb pénzügyese, aki tavasszal érkezett a Google-höz a Morgan Stanleytől. Korábban őt tartották a Wall Street egyik legbefolyásosabb női vezetőjének.

Közvetve ugyan, de még a bitcoin is felkerült a listára. A Bloomberg ugyanis a Digital Asset Holdings vezérigazgatóját, Blythe Masterst sorolta a 44. helyre, aki nagy reményeket fűt a blockchain technológiához. Szerinte ugyanis az gyökeresen átalakíthatja a pénzpiaci tranzakciók működését.

A listán szerepel még Elon Musk (25. hely) Tesla-vezér, Marc Andreessen (27.), az egyik legjelentősebb amerikai kockázati befektető, valamint a 2006-ban alapított peer-to-peer hitelezési szolgáltató, a Lending Club vezetője, Renaud Laplanche is (28.).

Piaci hírek

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.