Kihajítja szoftveréből a hibás véletlenszám-generátort.

Lecseréli a Juniper Networks a NetScreen családon futó ScreenOS véletlenszám-generátorát és néhány azzal összefüggő elemét. Így állítólag tényleg lehallgathatatlanok lesznek az eszközök. Bár a Reuter finoman utal arra, hogy a bejelentés egy nappal az után jelent meg a Juniper blogján, hogy egy a Stanford Egyetemen tartott konferencián titkosítási szakértők bemutatták, hogy 2008. óta lehet egy lehallgatásra is lehetőséget adó backdoor van a programban, ez akár véletlen egybeesés is lehet.

A hiba ugyanis már jó ideje ismert. A nagyközönség először az Edward Snowden által kiszivárogtatott dokumentumokból értesülhetett arról, hogy a titkosítás nem mindenkinek titkosít. 2013 őszén széles körű szakmai vita alakult ki a titkosításról. A Massachusetts Institute of Technology egy kriptigráfiai szakértője, Stephen A. Weis akkor például azt állította, hogy mivel a titkosítások nagyon nehezen törhetők, az NSA inkább más módszerhez folyamodott. Például ahhoz, hogy hátsó kaput épített az általa is jóváhagyott Dual_EC_DRBG titkosítási szabványban. A Juniper érintett eszközei is ezt használták annak ellenére, hogy már 2007-ben felfedezett benne egy kiskaput.

Jobb technológia jön

A Juniper ígérete szerint néhány hónapon belül érkezik a ScreenOS új változata, amely ugyanazt a technológiát tartalmazza majd, mint a cég más, biztonságosabb termékei.

Annak, hogy a NetScreenek nem kapták meg ezt a javítást, történeti okai is vannak. A termékcsalád 2004-ben, felvásárlással került a vállalat birtokába a rajtuk futó szoftverrel együtt. Aztán a szoftver fejlesztésével le is álltak mintegy 7-8 éve, és a termékcsalád el elavult, bár támogatás még jár hozzá.

Az eddigi vizsgálatok szerint egyébként a backdoor néhány éve kerülhetett a szoftverbe, két körben, 2012-ben és 2014-ben. Az előbbi a lehallgatást, utóbbi pedig teljes hálózati hozzáférést biztosított. A Reuter idézi Nicholas Weaver biztonsági szakértőt, aki szerint simán elképzelhető, hogy a 2012-es biztonsági rés az NSA műve, a 2014-est azonban más országok hivatásos hackerei is telepíthették.

A Juniper mindent átvizsgál

A vállalatnál már egy ideje folynak a vizsgálatok külső tanácsadó cég segítségével. Először is átvizsgálták az operációs rendszert, valamint a modernebb Juno OS-t is. Most pedig már azt kutatják, miként férhettek hozzá kívülről a ScreenOS forráskódjához.

Nem véletlen, hogy a Juniper Networksnek ennyire fontos a vizsgálat. Két éve a Reuters röppentette fel a hírt, hogy az RSA 10 millió dollárt kapott azért, hogy hátsó kaput építsen egyik termékébe, a BSafe-be. A probléma akkor is a  Dual_EC_DRBG szabvánnyal volt kapcsolatban. Bár az RSA cáfolta a hírügynökség információit, a piac egy része inkább a Reutersnek hitt, ami súlyos presztízsveszteséget okozott a cégnek.

Ugyanakkor az RSA műszaki igazgatójának egy későbbi nyilatkozata érdekes megvilágításba helyezte az ügyet: "Szkeptikusabbnak kellett volna lennünk az NSA szándékait illetően. Bíztunk a szervezetben, hiszen az Egyesült Államok kormányának és az USA kritikus infrastruktúráinak védelmét látta el".

Biztonság

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.