Áprilistól minden, a Sony konzoljával kapcsolatos üzleti egység egy új vállalat irányítása alá kerül.

A japán anyavállalat friss döntésének értelmében tavasztól a Sony Computer Entertainment és Sony Network Entertainment üzletágainak egyesítésével egyetlen cég fogja kezelni a PlayStationnel kapcsolatos feladatokat. A Sony Interactive Entertainment (SIE) április elsejével startol.

Minden egy helyen

Bár első ránézésre leginkább csak adminisztrációs papírtologatásnak tűnik a bejelentés, abban mindenképp van ráció, hogy a nagy sikerű konzol működtetéséhez szükséges szerteágazó egységeket közös irányítás alá vonják. Eddig a Sony Computer Entertainment alá tartozott a PlayStation hardveres és szoftveres fejlesztése, gyártása. A sokkal fiatalabb, 2010-ben életre hívott Sony Network Entertainment feladata pedig a konzolra épülő szolgáltatások kiteljesítése volt. Utóbbihoz tartozott például a PlayStation Store, ahol a játékokat és egyéb tartalmakat lehetett megvenni, a streaming játékszolgáltatás biztosító Now, de például a Vue cloud alapú tévészolgáltatás vagy a PlayStation Music is.

Az április elsején induló új vállalat hivatalos székhelye Kaliforniában lesz, de erős központok üzemelnek majd Tokióban és Londonban is. A céget Andrew House vezeti majd, aki jelenleg a Sony Computer Entertainment élén áll. A SIE célkitűzése a hivatalos bejelentés szerint a PlayStation ökoszisztémához köthető felhasználói élmény megtartása, fejlesztése, valamint az egy ügyfélre jutó átlagos bevétel, illetve a teljes forgalom növelése.

Amit szabad Jupiternek?

A felhasználók rögtön megragadták a lehetőséget, és egy fájó, de teljesen jogos oldalvágással emlékeztették a Sonyt rendszere egyik kellemetlen merevségére. Ugyanis ellentétben a rivális Microsoft-termékkel, a PlayStation Networkben nem lehet megváltoztatni az induláskor megadott nevet. 

Amint a fenti Twitter üzenetből látszik, Shuhei Yoshidát, a Sony Computer Entertainment alá tartozó Worldwide Studios vezetőjét rögtön "bekóstolta" valaki, ám a játékosok között nem véletlenül népszerű menedzser hallgatás helyett inkább retwittelte, azaz saját falán is megosztotta a kényes kérdést. Ez akár azt is jelentheti, hogy nem csak a Sony, de hamarosan a játékosok is képesek lehetnek a névváltásra. Igaz, néhány hónapja Yoshida még abban sem volt biztos, hogy ez technikailag egyáltalán lehetséges.

Hasítanak

Bár a teljes cégcsoport az utóbbi pár évben nem villogott, az összvállalati képet a kamerás üzletág mellett a PlayStation eredményei tudták rendre elviselhetőbbé varázsolni. A Sony a gyenge számok miatt előbb a Vaio termékcsaládjáról mondott le, majd tavaly már a folyamatosan szenvedő mobilos üzletágról is azt kezdték beszélni, hogy mennie kell. A legfrissebb hírek szerint azonban a telefonos részleg még kapott egy évet a bizonyításra.

A PlayStation esetében azonban egyértelműen rózsás a kép. A 2013 őszén debütáló negyedik generációs konzol minden eddigi eladási rekordot megdöntött az indulásnál, és nagy szerepet játszott abban, hogy 2014-re a Sony lett a legnagyobb volumenben értékesítő konzolgyártó.

Piaci hírek

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.