A pár ezer forintos, nyomógombos készülékek mellett új, csúcs Lumiák is készülnek.

A Nokia 222 bejelentése a jele annak, hogy a Microsoft nem különösebben nyúlt hozzá ahhoz a roadmaphez, amit a Nokiától örökölt. A Lumia széria gyarapodása mellett nem álltak le a hagyományos, nyomógombokkal ellátott mobilokkal sem, amelyek közül valószínűleg ezek az utolsó, Nokia nevet viselő darabok.

Az utolsó hírnökök

Ez az a kategória, ahol nem a tudás, hanem az alacsony ár a lényeg. A Nokia 222 két verzióban (normál és dual SIM) érkezik majd és forintra átszámítva nem lesz drágább 10 ezer forintnál. A visszafogott képességek ellenére itt is beszélhetünk némi fejlődésről: a mobilok a korábbi típusok VGA kameráihoz képest már 2 megapixeles objektívet kaptak, amivel QVGA minőségű videó is rögzíthető.

Ezen kívül egy 2,4 colos, szintén QVGA felbontású kijelzőről, 1100 mAh-s akkumulátorról, FM rádióról, micro SD támogatásról, valamint elemlámpa funkciókról számolhatunk be, illetve arról, hogy mindehhez az alapokat az elnyűhetetlen Series 30+ adja.

A Nokia 222 tulajdonosok a netet is elérhetik a készülékkel az EDGE-nek köszönhetően, amit jó pár előre telepített alkalmazás is segít. Ilyenek a netezést könnyítő Opera Mini böngésző, vagy azok az alap appok, mint a Facebook, a Twitter, a Messenger, a Group Me, vagy a Skype.

Jönnek a nagyvadak  is

Az alap szintű mobilok mellett a Microsoft két új nagyágyún is dolgozik. A várhatóan Lumia 950, és 950XL néven várható okostelefonokról az @evleaks jelentetetett meg egy-egy felvételt, ami alapján ez a két modell egy teljesen más ligát képvisel.

Az 5,7 és 5,2 colos, QHD kijelzőket használó, Windows 10 alapú mobilok 3 GB RAM-mal, 32 gigás háttértárral, 20 megapixeles PureView kamerával, USB Type-C csatlakozóval és Snapdragon 808/810 chipsettel próbálják majd még érdekesebbé tenni a Lumia sorozatot. 

Konzumer tech

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.