A Bugcrowd álatlános keretrendszert készített, amely megkönnyíti a cégeknek, hogy biztonsági kutatóknak vezessenek jutalmazási programokat.

A Bugcrowd elkészített egy általános keretrendszert, ami segíthet a cégeknek a biztonsági réseket felfedezőket jutalmazó programok bevezetésében és szabályozásában – írta a Biztonságportál.

Mint azzal a Bitport többször is foglalkozott, egyre több nagy cég vezet be valamilyen jutalmazási programot azoknak az önkéntes kutatóknak, akik idejüket biztonsági rések keresésére fordítják (a módszer előnyeiről többe között itt írtunk részeltesebben). Többek között a Google, a Facebook, a PayPal, a Mozilla és a Microsoft is indított már ilyen programot.

Ezek a cégek pontosan szabályozzák, hogy a feltárt sérülékenységeket hogyan kell bejelenteni, és a veszélyesség függvényében mekkora összegű jutalom jár az információkért. Mivel azonban időről időre felmerülnek jogi és egyéb problémák a programok körül, a Bugcrowd gondolt egy merészet, és általános keretrendszert dolgozott ki ezeknek a programoknak a segítésére. Ez a Open Source Responsible Disclosure Framework (OSRDF).

A keretrendszer nem csak a technikai részletekre tér ki. A jogi hátteret a CipherLaw ügyvédi iroda adta, amely kifejezetten információbiztonsági kérdésekre szakosodott. A CipherLaw feladata volt például annak a meghatározása, hogy a biztonsági rések keresése során meddig mehet el egy kutató vagy etikus hacker, és mi az, amit még jogszerűen megtehet. Azaz egyfajta jogi mankót nyújt a kutatóknak – mondta Jim Denaro, a CipherLaw szakértője.

A keretrendszer bevezetése azok a cégeknek is hasznos lehet, melyeknél már működik jutalmazási program: ha másban nem, akkor a jogi környzet pontosításában, illetve abban, hogy hatékonyabb kapcsolatot építhessenek ki a biztonsági kutatók közösségével.

A keretrendszer szabadon letölthető és használható.

Biztonság

Úgy tűnik, a fiatalok unják a VR-szemüvegeket

Egy friss felmérés szerint nem csak azokat lesz nehéz meggyőzniük a gyártóknak, hogy fektessenek pénzt és időt a virtuális valóságba, akiknek még nincs saját VR-headsetjük.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.