A Facebook az egyik legnépszerűbb okostelefonos alkalmazás, így a Telenor több mint 1 millió mobilinternet előfizetője most rendkívül boldog lehet, hiszen augusztus végéig belföldön teljesen ingyen használhatják azt. (x)

A Facebook az egyik legnépszerűbb okostelefonos alkalmazás, így a Telenor több mint 1 millió mobilinternet előfizetője most rendkívül boldog lehet, hiszen augusztus végéig belföldön teljesen ingyen használhatják azt.

De mi a helyzet a többi alkalmazással? Hány applikációt használ egy átlagos felhasználó? És vajon hatással van-e egy ismert személy arra, hogy az okostelefon-felhasználók kihasználják okostelefonjuk képességeinek teljes tárházát?

A Telenor most éppen erre tesz kísérletet, hiszen legújabb interaktív kampányának főszereplője,  Pokorny Lia arra buzdítja a nézőket, hogy ajánljanak neki olyan népszerű és hasznos alkalmazásokat, amelyekkel sokkal könnyebbé varázsolható a mindennapi élet.

Számos olyan applikáció található mind a Google Playben, mind az App Store-ban, mind a Windows Store-ban, amelyek segítenek a tájékozódásban, a számlák befizetésében, vagy akár abban is, hogy hol tudunk fogadni a foci világbajnokság meccseire, vagy hol vannak a legújabb szórakozóhelyek a városban. Sokan azonban ezekről a lehetőségekről mit sem tudnak, és okostelefonjukat egyszerűen telefonálásra és sms-ezésre, legfeljebb néha netes böngészésre használják.

Világszerte azonban egyre több mobilalkalmazás készül, amelyek így lassan kiszorítják a böngészőből történő mobilinternetezést: az Egyesült Államokban a mobileszközt használók az esetek 86 százalékban már appokat használnak a világháló böngészése helyett.1 Ez a tendencia Magyarországon egyelőre nem jellemző. Az okostelefonnal rendelkezők 90%-a ugyan szokott internetezni készülékén, a Mediameter reprezentatív kutatása szerint közel felük még sosem töltött le alkalmazást, és mindössze 7 százalékuk teszi ezt rendszeresen. Előbbiek 44 százaléka teljesen feleslegesnek gondolja, míg 25 százalékuk azért zárkózik el a letöltésektől, mert nem tudja, hogy pontosan hogyan kell csinálni. Így tehát elmondható, hogy bár körülbelül 3 millió okostelefon működik hazánkban – a Telenornál az újonnan eladott készülékek 80%-a okostelefon – rengetegen nem használják ki az azokban, és a mobilinternetben rejlő lehetőségeket.

Pokorny Lia is ezt a felhasználót testesíti meg a Telenor új reklámjaiban. A mobilvállalat az ő, és persze minden okostelefon tulajdonos tudásának gyarapítására várja azokat az alkalmazásokat, amelyekkel a vállalat Facebook-oldalán és a hipernetezz.hu weboldalon meghirdetett feladatok megoldhatók. Az augusztus 10-ig tartó játék fődíja egymillió forint, de további értékes nyeremények is gazdára találnak. Nyáron mindenki kedvére internetezhet a mobilján és megannyi applikációt tölthet le, hiszen egy lángos áráért (490 forintért) 2 GB adatforgalmat ad egy hónapig a Telenor Magyarország leggyorsabb mobilinternet-hálózatán, a Hiperneten.

További információ a játékról: www.hipernetezz.hu, www.facebook.com/telenorhungary

Mobilitás

A Meta elintézné, hogy dinoszauruszok mászkáljanak minden osztályteremben

Még az ősszel megérkezhetnek az oktatási célú eszközök a Quest platformhoz, a gyártó pedig már azt magyarázza, hogy hatékonyabb virtuálisan bejárni egy múzeumot, mint ténylegesen elmenni oda.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.