A Doppler Labs megkezdte szuper bluetooth-os füldugóinak tömeges szállítását. Azt ígérik, a Here One-nal összhangba kerülünk a világgal. Potom 300 dollárért...

Látott már a városban autózva fejhallgatós bringást? És kitörte miatta a frász? Na, ennek mostantól vége. A Doppler Labs olyat húzott, amivel a legelvakultabb bicikliző zenebolondok is tökéletes biztonságban szlalomozhatnak csúcsforgalomban.

A fejlesztés körüli legnagyobb hírverés tavaly még csak egy nyári Kickstarter kampány volt. A Kisckstarter kampány egyébként több mint sikeres lett: a kitűzött összeg két és félszeresét, 635 ezer dollárt sikerült összegyűjteni, amihez még abban a hónapban kaptak 17 millió dollár kockázati tőkét összesen nyolc befektetőtől. Idén aztán jött a zajosabb siker is. A Doppler Lab kütyüjét a Time Magazine 2015 legjobb innovációi közé választotta, majd pedig a cég az újabban a magyar celebek által is kedvelt Coachella zenei fesztivál exkluzív partnere lett. Valószínűleg ez is sokat dobott a cég és fülhallgatója ismertségén: mintegy 100 ezer előrendelésük van. A fesztivállal való együttműködést egyébként Noah Kraft, a Doppler Labs vezérigazgatója, nem is a reklám miatt tartotta szerencsésnek. A fesztiválról értékes visszajelzéseket kaptak, amiket beépítettek a fejlesztéseikbe.

Akik résen voltak, és időben előrendelték a spéci fülhallgatót, hamarosan már élvezhetik is a különleges hangélményt. És mindezért csupán 300 dollárt kell leszurkolni. A fülhallgató első változata már az év elején megjelent, az még csak 200 dollár volt.

De mi kerül 300 dollárba?

Na de mi kerül egy pár füldugóban 300 dollárba?! Az audiofil világban persze ez aprópénz, egy jobb minőségű, de alap AKG vagy Shure vagy Sennheiser fejhallgató bőven többe kerül, de ott azért más tényezők játszanak, mint egy utcai fülhallgatónál.

Az árat legfőképpen az idokolja, hogy a Here One nem csak egy fülhallgató, hanem egy mini hangszóró és egy mikrofon kombinációja, amiknek a viszonyát egy ügyes kis mobilos appal lehet vezérelni. A hangszóró szerepe világos: közvetíti a hanghullámokat a dobhártyára. De minek egy mikrofon?

A nagy innovációs ötlet épp ebben rejlik. A mikrofon veszi a külvilág zajait, és egy mobil app segítségével a felhasználó testre szabhatja, hogy mit is akar a zajokból meghallani. Azaz egyfajta egyedi hangkulisszát lehet létrehozni, hogy mindig csak azt halljuk meg a világból, ami számunkra fontos.

Egyedi koncertélmény

A cég három alap felhasználási módot jelöl meg. Megszűrhetjük a környezeti zajokat. Ilyenkor zenehallgatás közben a füles csak azokat a hangokat engedi tovább a zene mellé, amit beállítunk. Gyerekre vigyázunk? Beállíthatjuk, hogy engedje át a gyereksírást. Utazunk, és várjuk, hogy bemondják, honnan indul a járatunk? Jöjjön a hangosbemondó. Bringázunk forgalmas úton? Sziréna, autózaj, duda... megfelelő hangerővel, hogy még érzékeljük, de ne zavarja a zenét.

A Here One azonban hallókészülékként is használható például egy zsúfolt és zajos étteremben, ahol nem halljuk tisztán ebédpartnerünk mondandóját. És harmadikként egyszerűen összemixelhetünk egy kellemes hangkörnyezetet. Ezért is nevezte Noah Kraft a fülhallgatójukat digitális fülnek a Time-nak adott interjújában. Ad absurdum azt is megcsinálhatja a Here One tulajdonosa, hogy egy koncerten "újrakeveri" a hangzást: leveszi a basszust, kiemeli a magasakat és így tovább.

A tok egyben a töltő is. Egy töltéssel max. öt órát lehet használni a fülhallgatót

A hangfeldolgozást egy olyan chip végzi a fülesben, ami csupán 30 mikroszekundum (a másodperc 30 milliomod része) késleltetéssel küldi tovább a hangszórómembránra a feldogozott jelet, azaz gyakorlatilag valós időben érzékeljük a külvilág zajait.

A beállító app sokoldalú. Ebből szabályozható a hangerő, van benne equalizer a zenehallgatáshoz, különféle szűrők a hangtípusokhoz, effektusok, hangerőszabályzó a környezeti zajokhoz stb.

A hangok kiterjesztett valósága

Noah Kraft februárban a Gizmagnak a fejlesztési lehetőségekről is beszélt. Elképzelhető, hgy készítenek iránymikrofonos változatot, illetve egy olyan gépi tanulásra építő backendben is gondolkodnak, amely sokkal rugalmasabbá teszi a fülhallgató környezethez illesztését és testre szabását. (A Gizmag egyik kritikája épp az volt, hogy ha gyorsan változik a hangkörnyezet, ahhoz nehézkes mindig hozzáigazítani a beállítást.) Lényegében egyfajta augmented reality eszközként próbálják eladni a Here One-t.

A bluetothos eszközök egyik gyenge pontja az energiaellátás. A Here One kb. 5 órát bír egy feltöltéssel, streaming esetén valamivel kevesebbet. A fülhallgató tokjában lévő töltő két teljes töltésre elegendő.

Konzumer tech

Az egész Zuckerberg-birodalomban felcsavarják az MI-t

A Facebooktól a Ray-Ban Meta napszemüvegekig mindenhol munkába áll a közösségi polip nagy nyelvi modelljének harmadik generációja, amely többek között valós időben, gépelés közben generál képeket.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.