A távolságmérés funkciója kikerült a Labsből, így minden további nélkül használható a térképen.

A Google Térképek legújabb frissítése egy olyan funkciót tett széles körben elérhetővé, ami eddig is létezett, de a kísérleti Labs lehetőségek között volt csak megtalálható. Most minden külön akció nélkül elérhető a két, vagy több pont közötti pontos távolságmérés, ami rendkívül hasznos lehet azoknak, akik túrázni indulnak, vagy csak egyszerűen nem élhetnek az ország különböző pontjai közötti pontos távolság ismerete nélkül.

A világ fölmérése

Amennyiben olvasónk már a megújult Térképeket használja, akkor annyi teendője van, hogy a kiinduló pont fölött nyom egy jobb klikket az egerén és kiválasztja a Távolságmérés opciót. Ekkor megjelenik egy kis kör a térképen, ami a mérés kiindulópontja lesz és amit a mérés megkezdése előtt szabadon mozgathatunk, ahova csak szeretnénk.

Ezután a másik pont kijelölése következik, amihez szintén a jobb klikkelést kell alkalmazni, majd jöhet a Távolság innen parancs kiválasztása. A két pont között megjelenő vonalzó egyik végén leolvashatjuk a két pont közötti pontos távolságot, és ha szeretnénk módosítani, pontosabban gyarapítani a pontok és az azok között megmérendő távolság számát, akkor a vonalzó szabadon elmozdítható. Mérés közben bárhova kattintunk a térképen, újabb pontokat rakhatunk le, így megtervezhető egy teljes kirándulás, vagy egy több megállós séta is a városban.

Ha valaki nem találja ezt a lehetőséget a Google Térképeken belül, akkor ő valószínűleg még nem váltott az új verzióra. Ezt megteheti, ha ezt a linket meglátogatja, ha pedig ezt nem szeretné, akkor továbbra is a Térkép Labs menüpont kiválasztásával, majd azon belül a Távolságmérő eszközt bekapcsolásával méricskélhet kedvére.

Konzumer tech

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.