Ügyesen hamisítják a Silent Circle másfél éve megjelent csodatelefonját. A gyártó egy frissítéssel vette fel a harcot a hamisítók ellen.

Keményen fellép a Silent Circle a telefonját hamisítók ellen. A probléma csak az, hogy ennek nem a hamisítók, hanem a megbízhatatlan forrásból Blackphone 2-t vásárló felhasználók isszák meg a levét. A cég egyébként egy ideig nem is nagyon propagálta ezt a tevékenységét: tavaly év végén adott ki olyan frissítést, ami lényegében használhatatlanná teszi a hamis Blackphone-okat.

Bár az operációs rendszer új változatának kiadását azzal indokolták, hogy abban főleg az Android biztonsági frissítéseit vezették át, úgy tűnik, a Silent OS 3.0.7 és 3.0.8 legfőbb szerepe az volt, hogy azonosítsa, majd letiltsa a Blackphone-okhoz megtévesztésig hasonlító hamisított készülékeket.

Egy telefontulajdonostól jött a hír

Az esetet az ArsTechnica írta meg. Egy németországi olvasójuk jelezte, hogy amikor telepítette a frissítést, az gyakorlatilag letiltotta a telefonját. De igazából akkor lepődött meg, amikor megkereste a Silent Circle-t. A cég ugyanis azt írta, hogy ellenőrizték a felhasználó készülékének az IMEI-azonosítóját, és az alapján megállapították: a készülék nem a Silent Circle-től vagy valamely hivatalos viszonteladójától származik. Problémájával forduljon a készülék eredeti gyártójához.
 

Kellemetlen üzenet a tulajdonosnak...

Európában mindössze két hivatalos forgalmazója van a készüléknek, Kickmobiles és a Styx. A készülék maga sem olcsó, 560 font (kb. 205 ezer forint), de a különböző titkosított szolgáltatásokkal már akár 1400 font fölé (https://www.styxblackphone.com/basket) is kúszhat az ára. Az eBay-en viszont rengeteg olyan ajánlatot találni, amely – állítólag – még nem használt készüléket a hivatalos árnál jóval olcsóbban kínál. Ezeken szintén a Silent OS fut a beágyazott szolgáltatásokkal egyetemben.

Keményen lépnek

Az ArsTechnica kérdésére Blair Young, a vállalat alelnöki rangban dolgozó termékmenedzsere, nem is tagadta: a vállalat keményen fellép annak érdekében, hogy a feketepiaci változatok terjedését megakadályozza. A cég egyébként már január közepén kiadott egy hasonló tartamú közleményt, amelyben felhívja a figyelmet az ellenőrizetlen forrásból származó Balckphone-ok veszélyeire.

A Silent Circle agresszív fellépése érthető, hiszen a Blackphone-ok egyik legfőbb ígérete, hogy segítségével a felhasználó maximalizálhatja a mobilos kommunikáció biztonságát. Ezt úgy nem lehet biztosítani, ha ellenőrizetlen készülékek kerülnek forgalomba.

A hamisítványok egyébként a felismerhetetlenségig tökéletesek, és az első frissítésig hibátlanul is működnek. Emiatt nagyon valószínűnek tűnik, hogy valamelyik szerződéses gyártótól kerültek ki. Azaz valószínűleg egy-egy megrendelést kicsit túlgyártottak, majd a fölösleget a feketepiacon piacra dobták.

A Silent Circle gyakorlata egyébként nem rendkívüli: a mobilkészülékek egyedi IMEI azonosítója segítségével a szolgáltatók is ki tudják tiltani a hálózatokból például a lopott és feltört készülékeket.

Mobilitás

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.