Troy Hunt, akit a kompromittálódott mailcím-jelszó párosokat gyűjtő adatbázisa, a Have I Been Pwned tett ismertté, újabban veszélyes weboldalakat gyűjt.

Összeáll a Mozilla a Have I Been Pwned adatbázist üzemeltető biztonsági szakemberrel, Troy Hunttal, hogy még nagyobb biztonságban érezhessék magukat a Firefox, pontosabban a Quantum felhasználói – értesült az Engadget.

A hír szerint a Mozilla Hunttal közösen fejleszt egy olyan kiegészítőt, amely automatikusan jelzi, ha a felhasználó veszélyes webhelyre tévedt. Ha az adott weboldal szerepel a I Have been Pwned feketelistáján, a böngésző egyértelműen kiírja a felhasználónak, hogy hackelt weboldalon jár. A modul magát a belépést nem akadályozza meg, de innentől kezdve a felhasználó eldöntheti mekkora kockázatot vállal. Egy weboldal ugyanis nem csak akkor kerül fel Hunt feketelistájára, ha valóban feltörték, hanem akkor is, ha Hunt ellenőrzési rendszere úgy érzékeli, hogy a weboldal biztonsági eljárásai nem optimálisak.

Már van béta, de még nem tudni, hogyan működik majd

A modulnak már elkészült a bétája, melynek forrása le is tölthető a GitHubról. (Azaz aki ki akarja próbálni, magának kell belefordítania a böngészőbe.) Ennek ellenére Hunt szerint egyelőre nem tudni, hogy a végső változat hogyan működik majd. Egyelőre addig jutott az együttműködés, hogy a Mozilla megkapja az adatokat, melyekkel a böngészője egyértelműen be tudja azonosítani azokat a weboldalakat, melyek látszólag megbízhatóak, de valami – például egy rosszul megírt rész – mégis veszélyt jelentenek a felhasználóra. De hogy a jövőben hogyan működik együtt Hunt szolgáltatása és a Mozilla böngészője, még nyitott kérdés.

Hunt mindenesetre további lehetőségeket is lát az együttműködésben, például szerinte egy a jelenleginél sokkal átfogóbb képet lehetne kapni a kompromittálódott weboldalakról, illetve azok szerepéről a kiberbűnözésben.

Hunt híres adatbázisa, Have I Been Pwned évek óta megbízható pontja a biztonságtudatos felhasznlóknak. Az oldal születéséről és működéséről korábban mi is részletesen beszámoltunk.

Biztonság

Nem sok mindenkit érdekel az Apple szuperszemüvege

A beszámolók alapján elolvadt az érdeklődés a Vision Pro headsetek iránt, az Apple néhány üzletében szinte nem is keresik a gyártó legújabb hardveres termékét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.