Bemutatták a Cisco minden egyben kollaborációs eszközét, Sparkot. A hozzá való Spark Board tábla már itthon is kapható.

Fontos lehet a Ciscónak a megújított kollaborációs szolgáltatása, a Spark, mert az ehhez fejlesztett speciális táblát, a Spark Boardot élőben prezentálták a sajtónak. Mihályfi Márton, a magyarországi leányvállalat mérnöke mutatta be, mint jelent egy nagyvállalati tárgyalóba szánt táblánál az all-in-one fogalom. A Spark Board minden fontos tárgyalótermi eszközt: kivált: video- és telefonkonferencia-rendszert, projektort, vetítővásznat, flipchartokat, whiteboardot stb..

Többféle eszközről is irányíthatók a funkciók

A teljes igazság kedvéért jegyezzük meg, régóta vannak a piacon interaktív kijelzőkre épülő kollaborációs eszközök, Magyarországon például az LSK kínál olyan rendszereket, melyek nagyon sok olyan funkciót tartalmaznak, mint a Spark Board, illetve a mögötte álló szolgáltatás.

A Spark Board legfontosabb előnye, hogy szorosan integrálták a Spark szolgáltatásba. Emellett természetesen tudja azt, amit a hasonló  kaliberű konkurens eszközök: tartalommegosztás egyetlen, irányítás desktopról (PC, Mac), tabletről, mobilról. A képernyőmegosztást az teszi egyszerűbbé, hogy ehhez az eszközök (például a notebook és a tábla ultrahangos kapcsolattal is párosítható.

A tábla úgy is használható, mint egy flipchart, csak az így készített ábrák megoszthatók, és akár közösen is szerkeszthetők.A végeredmény pedig automatikusan mentődik egy mindenki által elérhető felületre. Az együttműködés lehetőségét bővíti, hogy a tábla használata közben videóhívások is lebonyolíthatók. (Erre az LSK egyes megoldásai is alkalmasak, azoknál a Skype for Business teremti meg a videokapcsolatot.) A videohíváshoz egy 4K-s kamera biztosítja a széles látószögű képet, a hangot pedig a beépített mikrofonon keresztül a VoiceTrack technológia. A Whiteboarding funkciót akkor is lehet csapatban használni a Sparkon keresztül, ha maga a tábla nincs kéznél.

A Meetings funkció a WebExre épül. Amikor megszervezünk egy megbeszélést, az alkalmazás automatikusan létrehoz egy csoporthelyet, ahol kialakíthatjuk a napirendet, meghívhatjuk a résztvevőket, tartalmakat oszthatunk meg, és szöveges üzeneteket válthatunk a meghívottakkal. A megbeszélések után mód van a közös felületen az utólagos észrevételekre, utánkövetésre, és a találkozó közbeni megjegyzések megtekintésére is.

Első helyen a biztonság  

A Sparknál kiemelt szempont volt a biztonság és az adatvédelem, amit végponti (end-to-end) titkosítással oldottak meg. A titkosítás-dekódolás a Cisco Spark Key Management Server (KMS) segítségével történik. E hónaptól már arra is van lehetőség, hogy az alkalmazáson belül maguk a felhasználók kezeljék a titkosítási kulcsaikat, ha helyben telepítik a Cisco Spark Key Management Servert.

A Cisco azzal is próbálja vonzóbbá tenni új eszközét, hogy szolgáltatásként is kínálja, beleértve az interaktív táblát is. (A Telepresence egyik nagy problémája épp az volt, hogy egyszeri nagyértékű beruházást igényelt.) A Spark rendszer jelenleg kétféle táblával kapható. A 40 cm képátlójú (55 inch) tábla listaára 5000 dollár, hozzá a szolgáltatás (támogatással és szoftverfrissítéssel) havi 200 dollár.  A nagyobb, 178 cm (70 inch) képátlójú tábla ára 10 ezer dollár körül alakul. A rendszer később a Cisco Spark Flex Plan szolgáltatáson keresztül is megvásárolható lesz.

A videokonferencia is olcsóbb lesz

Bár a Spark Board eleve a Telepresence egy olcsóbb alternatívája, a videokonferencia vonalat is fejleszti a Cisco. Az interaktív tábla mellett bemutatták a Spark Room Kit (illetve Plus) eszközkészletet, hogy saját HD képernyőből is lehessen telekonferencia rendszert csinálni. A kisebb készlet maximum 7 fős, a Plus csomag 14 fős tárgyalóban használható.

Mindegyik csomagban van kamera, kihangosító és beépített mikrofon. A Plus csomaghoz adnak pluszban egy speciális, négy különálló kamerát tartalmazó állványt, amivel a magasabb belterű, nagyobb termek is befoghatók. Mindkét eszköz mögött felhős alkalmazások működnek.

Cloud & big data

Arab MI-cégbe fektet a Microsoft

Redmondnak csillapíthatatlan az étvágya, ha MI-fejlesztésről van szó. Az OpenAI-ba tolt sok milliárd dollár után ezúttal másfél milliárdot áldoz az egyesült arab emírségekbeli G42-re.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.