A cseh BSA különleges módon hívta fel a figyelmet a hamis szoftverekkel való kereskedés veszélyeire.

Bár hazánkban mostanában kevesebbet lehet hallania BSA, azaz a Business Software Alliance tevékenységéről, egy csehországi akció miatt most ismét nagy figyelem irányul a jogosulatlan szoftverhasználat ellen harcoló szervezetre. Azaz ebben az esetben egy bizonyos Jakub F néven futó szoftverkalózra, akit több évig tartó tevékenysége miatt 5,7 millió cseh korona megfizetésére ítéltek.

A 30 éves férfi az elmúlt nyolc évben üzletszerűen gyártott hamis Windows telepítő lemezeket, majd értékesítette azokat, de ezen kívül több egyéb szoftvert hamisított meg és hozott forgalomba. A hosszúra nyúlt tevékenysége egy három éves felfüggesztett börtönbüntetéssel, illetve az említett, kb. 65 millió forint értékű kártérítéssel végződött.

A Microsofttal, illetve egyéb kiadóvállalatokkal kötött peren kívüli megegyezés azonban lehetővé tette Jakub F számára, hogy a pénzt ne kelljen kifizetni. Ennek feltétele egy olyan, „A kalózságom története” videó leforgatása, majd megosztása, aminek legalább 200 ezer megtekintést kell elérnie. A felvétel elkészült és mióta a nemzetközi sajtót is megjárta, nem volt szükség hosszú időre a mennyiség elérésére, sőt, most már a fél milliónál jár a számláló.

A videó mellé egy dedikált weboldal is készült, amelyen Jakub F arról beszél, hogy nem fogta fel, mit is tesz valójában, nem igazán gondolt arra, hogy ezzel valakinek kárt okoz, és míg a cégeknek több millió kárt okozott, neki a megélhetést jelentette. A sztori tehát happy enddel végződik, a kérdés már csak az, hogy Jakub F, illetve az ő ügye valóban létezik-e, és nem csak egy jól sikerült BSA vírusvideóról, kampányról van-e szó. 

Piaci hírek

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.