A webes forgalmat monitorozó Net Market Share áprilisi kimutatása volt az első, amikor a Microsoft böngészője nem végzett az élen. A Chrome uralma immár megkérdőjelezhetetlen.

A böngészők számítógépes jelenlétének mérése mindig is kényes téma volt. Ahány ház, annyi szokás, és pontosan annyi eredmény. Így fordulhatott elő, hogy miközben az egyik elemzőnél már hosszú évek óta a Google Chrome állt az élen, egy másiknál még az Internet Explorer vígan hordta a képzeletbeli koronát. Egészen mostanáig.  

Ledőlt az utolsó bástya

A Net Market Share áprilisi adatai szerint ugyanis a Microsoft böngészőjét a desktopos netezések 41,3 százalékánál használták, miközben a Chrome 41,6 százalékot ért el. Ez az első havi statisztika, amelyikben a Google böngészője maga alá gyűrte az Explorert. Ráadásul hiába érkezett a Windows 10-zel együtt egy új reménység Redmondból, az Edge egyelőre a térképre sem tudott felkerülni a Net Market Share-nél.


Create line charts


Ha a fenti grafikonon átkattintunk a másik adatsorra, sokkolóan eltérő erőviszonyokat látni. A StatCounter számításai szerint ugyanis már 2012-ben megtörtént az, ami a másik webmonitorozó cégnél még csak most jött el. Azóta a különbség csak nőtt, és ma már ott tartunk, hogy az amúgy nem túl acélos Firefox is népszerűbbnek látszik, mint az Internet Explorer. Némi szépségtapasz a Microsoftnak, hogy a StatCounter legalább már értékelhető, 2 százalék feletti részesedést mutat ki az Edge esetében.

Eltérő nézőpontok, ugyanaz a trend

A durva különbséget általában az eltérő módszertannal szokás magyarázni. A különböző kutatások alapját más és más forrás képezi, ráadásul az is változó, hogy mi alapján számolják a részesedést (egyedi látogatószám, letöltött oldalak darabszáma, adatforgalom mennyisége stb.).

Az viszont bizonyos, hogy ha eddig volt is mibe kapaszkodnia a Microsoft PR-csapatának, immár azt az érvet is elvesztették, hogy "de itt meg mi vagyunk az elsők". A trend egyértelműen kirajzolódik mindkét grafikonon, és pontosan ugyanazt mutatja: a valaha tényleg egyeduralkodó Explorer immár a múlt királya.

Közösség & HR

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.