Eddig csak nagy világnyelveken, valamint japán és koreai nyelven volt elérhető.

Kevés olyan egyértelmű sikertörténet van a magyar informatikában, mint a Prezi. Na jó, az IND Group teljesítménye sem elvetendő, de a Prezit használni szexi a világ bármely pontján.

A Prezit 2009-ben alapította Árvai Péter, Halácsy Péter és Somlai-Fischer Ádám. Az alapütlet a Magyar Telekom által működtetett Kitchen Budapestben született. A cég elindulása után nem sokkal a világ leghíresebb előadásait szervező cég, a TED Conferences fektetett be a Prezibe, később azonban beszállt az ACCEL Partners és a Sunstone Capital is, amely már az első körös befektetésnél is ott volt. A gyors növekedésnek és az egyre több felhasználónak köszönhetően még 2009-ben megnyitották a cég második irodáját San Franciscóban. Ma mintegy 35 millióan használják a Prezit a világ 190 országában.

Miért szexi a Prezi?

"A Prezivel sokkal jobban és érthetőbben el tudom magyarázni a gazdaság bonyolult összefüggéseit. Egyszerre tudom mutatni a nagy rendszereket és azok részleteit is" – mondja Jaksity György, a Concorde társalapítója, népszerű pénzügyi megmondóember a Prezi születésnapi prezentációjában.

Születésnapi prezi – magyarul

Ez igaz is, bár ha alaposabban megnézzük a Preziben készült előadásanyagokat, a legtöbbször nem sok különbséget látunk egy PowerPointban vagy egy Openoffice-ban készített bemutatóhoz képest. Vannak kritikusai is – a Bitporton is közöltünk ilyen írást –, sőt korábban egyes felhasználók arra is panaszkodtak, hogy a zoomolásra épülő felület hányingert okozhat. Ám kritikák ide, fanyalgók oda, a felhőalapú eszköz népszerűsége töretlen, 35 millió felhasználó nem tévedhet.

Születésnap magyarul és ötletházzal

Most, hogy a cég betöltötte az ötödik évét, talán a magyar gyökerek – például a KIBU – előtt is tisztelegve magyarul is megtanították a prezentációs eszközt. Kétségtelenül nem ez volt az első nyelv, amire megtanították. Az angol mellett már elkészült a spanyol, a német, a francia és a portugál változat – mindegyik nyelv jelentős felhasználói tábort fed le –, valamint két távol-keleti is, a japán és a koreai.

A magyar csak hab a tortán, és valószínűleg nem üzleti megfontolásból született. A magyar felhasználók többsége ugyanis előszeretettel használja az ingyenes verziót, és ezzel vállalja, hogy bárki elérheti a prezentációját. A Prezi ugyanis ún. fremium termék: az alapváltozata ingyenesen használható, cserébe használója vállalja, hogy prezentációjához bárki hozzáfér. A fizetős verziót használóknak nem kell közszemlére tenniük anyagaikat, ráadásként plusz eszközöket is kapnak.

A Prezi magyar nyelvű kiadásával egy időben a cég budapesti irodájában megnyitja a Prezi Ötletek Háza (Prezi House of Ideas) nevű közösségi teret, ahol globálisan releváns, lokálisan fontos témákról lesznek konferenciák és találkozók. A cél, hogy a tudomány, a művészet és a technológia legizgalmasabb újdonságairól beszéljenek Magyarországon is.

Cloud & big data

A Meta elintézné, hogy dinoszauruszok mászkáljanak minden osztályteremben

Még az ősszel megérkezhetnek az oktatási célú eszközök a Quest platformhoz, a gyártó pedig már azt magyarázza, hogy hatékonyabb virtuálisan bejárni egy múzeumot, mint ténylegesen elmenni oda.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.