Az IBM LinuxONE – hogy a vállalat alakíthassa saját IT-környezetét, ne pedig az IT infrastruktúra alakítsa a vállalatot. (x)

Egészen az 1960-as évekig nyúlik vissza a mainframe-ek történelme, az IBM pedig már a kezdetekkor is aktívan alakította a nagygépek evolúcióját. Napjainkra a vállalat termékei egyeduralkodóvá váltak ezen a piacon, amit jól jelez, hogy a világ 100 legnagyobb bankja közül 92-nél, a 25 legjelentősebb amerikai kiskereskedelmi láncból 23-nál és a 10 legnagyobb biztosítótársaságából 10-nél használnak IBM Z Systems megoldásokat.

Megbízhatóság, mindenek felett

Mi az oka annak, hogy a mainframe-ek területén ennyire nagy a bizalma a vállalati szférának az IBM rendszereiben? Nos, az IBM Z Systems mainframe-eket úgy tervezték, hogy 99,999 százalékos rendelkezésre állást nyújtsanak – ez évente 5 percnél is kevesebb leállási időt jelent. Számos vállalat azonban évtizedek óta használ nagygépes rendszereket anélkül, hogy valaha is üzemkimaradásokat tapasztalt volna.

Miért Linuxot?

Az IBM nyílt forrású alapokra építkezve kínálja a hazánkban az Inter-Computer-Informatika Zrt. portfoliójában elérhető IBM LinuxONE megoldását, amely az egyik leghatékonyabb, legnagyobb teljesítményt és biztonságot biztosító platform, amit Linux nyújthat a vállalatok számára. Az open source kialakítás egyáltalán nem jelent hátrányt, sőt számos előnye van nagygépes környezetben is.

Nyitottsága ugyanis többek között azt is jelenti, hogy a már ismert, megszokott eszközök és alkalmazások ezen a platformon is használhatók. Emellett egészen elképesztő rugalmassággal rendelkezik: szinte határok nélkül skálázható, az igények függvényében. Erre ráadásul példátlan hatékonysággal képes úgy, hogy mindeközben nagyon magas fokú megbízhatóság jellemzi. Ezt nem csak beágyazott biztonsági megoldásai révén éri el, hanem leállás mentes működésre tervezett kialakításának is köszönheti.

Az IBM LinuxONE révén tehát integrált, a mobil kliensek robbanásszerű gyarapodását lekövetni képes, hatalmas mennyiségű adatot kezelni tudó megoldást kaphatnak a vállalatok. Nem csupán nagyon részletes, valós idejű betekintést nyújt a munkamenetekbe, de ezen információk révén komoly szerepet vállalhat a döntéstámogatás folyamatában is. Mindemellett biztonságos és rugalmas cloud-ready környezetben (is) megállja a helyét.

Nyers erő

Az IBM LinuxONE Emperor rendszerek megfelelő számítási teljesítménnyel és kapacitással bírnak, ezáltal kivételes felhasználói élményt biztosítanak. Akár 141 konfigurálható processzormag is szolgálatba állítható, maximum 8 ezer virtuális Linux szerver támogatása mellett. A platform memóriája egészen 10 TB-ig skálázható. Emellett maximum 320, egyenként 16 Gbit/s-os adatátvitelre képes csatorna nyújthat elérést a perifériákhoz.

Kevesebb elemből álló, összességében egyszerűbb Linux infrastruktúra alakítható ki az IBM megoldása révén, az x86-os szerverekhez képest alacsonyabb felügyeleti követelmények, helyigény és szoftverköltségek mellett. Ennek köszönhetően egy IBM LinuxONE Emperor rendszerre alapuló cloud környezet három éves időtávban 32 százalékkal alacsonyabb TCO-t jelent egy x86-alapú felhőmegoldáshoz képest, és 60 százalékkal kevesebbet egy nyilvános felhőhöz viszonyítva.

Szoftveres támogatás

Napjainkra több mint 70, általánosan használt open source termék áll rendelkezésre az IBM LinuxONE környezetben azonnali használatra. A Red Hat Enterprise Linux, a SUSE Linux Enterprise Server és az Ubuntu disztribúciókat támogató megoldáson olyan ismert szoftverek futtathatók, mint az Apache, a CouchDB, a Drupal, a Joomla, a MongoDB, a MySQL vagy a Python.

Az IBM szorosan együttműködik az iparág egyéb szereplőivel és a nyílt forrású közösségekkel, hogy támogassa az IBM LinuxONE-on zajló szoftverfejlesztést. Olyan ökoszisztéma létrehozásán és fejlesztésén fáradozik a vállalat, mellyel megbízható, nagyobb üzleti hasznot nyújtó platformot kínálhat ügyfeleinek, például az adatbázis-kezelő rendszerek, a felhő-infrastruktúra, az analitika vagy a big data megoldások területén.

Az IBM LinuxONE felhasználói tehát a rugalmas skálázhatóságnak és a széleskörű szoftveres támogatásnak köszönhetően teljes mértékben kielégíthetik virtualizációs igényeiket anélkül, hogy teljesítménybeli korlátokba ütköznének. Az IBM és az Inter-Computer által forgalmazott platform segítségével a vállalatok alakíthatják IT környezetüket, nem pedig az IT infrastruktúra formálja a vállalatokat.

Cloud & big data

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.