A State of the Internet legfrissebb negyedéves jelentése szerint Magyarországon kétszer gyorsabban netezhetünk, mint a globális átlag. Azért Dél-Korea továbbra is fényévekre van tőlünk.

Immár kilencedik éve adja ki az Akamai a saját mérésein alapuló, a világ internetellátottságát, a webkapcsolatok minőségét elemző jelentéseit. A legújabb, 2016 első negyedévéről szóló kiadvány szerint egész jól állunk. 

Dél-Korea lenyomhatatlan 

A State of the Internet egyik legfontosabb mérőszáma az internetkapcsolatok átlagos sebessége. Világszinten ebben komoly, 23 százalékos gyorsulást sikerült elérni, és jelenleg másodpercenként 6,3 megabittel "közlekedik" a neten egy átlagos felhasználó. Országokra lebontva azonban ez az érték óriási különbségeket mutat. Ahogy korábban, most is Dél-Korea az éllovas a maga 29 megabites átlagával, a dobogó maradék két helyére Norvégia és Svédország futott be 21,3, illetve 20,6 megabittel.

Szintén érdekes mutató a különböző minőségű szélessávú összeköttetések aránya az összes interneteléréshez viszonyítva. A világon jelenleg a teljes állomány 73 százaléka képes legalább 4 mbps sebességre, míg a 10+ megabites kapcsolatok aránya 35 százalék. Ezen a területen szintén Dél-Korea a zászlóvivő a maga 97 és 84 százalékával. Előbbi mutatóban azonban már nincs akkora előnye, hiszen a tizedik Románia is 95 százalékos penetrációval büszkélkedhet.

Fel, támadunk!

Ami szükebb pátriánkat illeti, az utóbbi években kicsit sikerült felkapaszkodnunk a korábban tapasztalt hullámvölgyből. Az évtized első néhány évében ugyanis fokozatosan kiszorultunk a legjobban teljesítő országok listájáról. A friss adatok viszont ismét javulásról tanúskodnak. 
 

Átlagos internetsebesség és a legalább 10 megabies kapcsolatok aránya Európában


Az átlagos hazai netkapcsolat sebessége 2016 első negyedévében 13,8 megabit volt másodpercenként, ami nagyjából az európai középmezőnybe, világszinten pedig a 27. helyre rangsorol minket. Legalább 4 megabites teljesítményt a hazai kapcsolatok 95 százaléka tud felmutatni - ez a világ országai között a 12. legjobb mutató. A minimum 10 mbps elérések aránya 53 százalék, és ezzel 21. helyen végeztünk globálisan.

Összehasonlításképpen két és fél évvel ezelőtt, azaz 2013 harmadik negyedévében a következő volt a helyzet: az akkori 6,7 megabites átlagos letöltési sebesség csak a 33. helyre volt elég, legalább 4 megabites eléréssel a hazai internetezők kétharmada rendelkezett (32. hely), míg 10+ mbps-re képes kapcsolata csak 15 százaléknak volt (30. hely).

Közösség & HR

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.